Також секретар РНБО поскаржився, що в Україні відсутній аналіз прийняття судових рішень.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що «судова корпорація зі своїми правилами та взаємовідносинами не менш небезпечна для України, ніж олігархи». Таке він сказав в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Вони будь-яке питання можуть відкласти, перенести, підняти, прискорити, уповільнити. І вони до цього ставляться філософськи, вони так бачать. І друге питання – у нас абсолютно відсутній аналіз прийняття судових рішень. Тому що в одному і тому ж рішенні, але в різній інтерпретації ви побачите умовно від +100 до -100, хоча вони будуть абсолютно дзеркальні. Це велика проблема» — сказав Данілов.

У Верховному Суді України після цього заявили, що Рада національної безпеки і оборони порушує суддівську незалежність. На сторінці установи в Фейсбук розмістили мем з відповідним змістом.

У повідомленні прес-служби зазначається, що посадові особи, які публічно критикують судову владу, «свідомо підривають основи державності, порушують принцип розподілу державної влади».

Хоч у тексті повідомлення не вказується конкретний орган, який чинить тиск, допис супроводжує варіація популярного мему «Чого ми хочемо», у якому РНБО фігурує, як порушниця суддівської незалежності.

Нагадаємо, пленум Верховного Суду обрав Всеволода Князєва новим головою ВС.

Фото: Фейсбук