Ділянки фігурують у кримінальному провадженні Державного бюро розслідувань.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала дозвіл на будівництво на трьох земельних ділянках по вул. Набережно-Хрещатицькій у Подільському районі Києва, які є речовими доказами у кримінальному провадженні Державного бюро розслідувань. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

15 квітня дозвіл отримали ТОВ «Ріверсайд Девелопмент Лтд», ПАТ «Київський річковий порт» і ТОВ «Торгрічтранс»: за даними видання, власником першої компанії у списку є Андрій Вавриш. Загальна площа усіх трьох ділянок — 12,93 га.

Дозвіл видано на «реконструкцію майнового комплексу під багатофункціональний комплекс», але по факту там начебто будуватиметься ЖК «Новий Поділ». У комплексі передбачено 1246 квартир, заплановано 10 черг будівництва. Будинки матимуть висоту 9 поверхів; також заплановано 113 тис кв м офісних і торговельних приміщень, дитсадок на 80 місць і паркінг.

Генпідрядником будівництва є ТОВ «Спецмехбуд 21», яку пов’язують з групою компаній Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, партнера Вавриша.

Законність цієї забудови досліджується слідчими Державного бюро розслідувань під процесуальним наглядом Офісу Генпрокурора. Слідство встановило ряд порушень, а також «неодноразову протиправну зацікавленість» до вказаних ділянок Андрія Вавриша з метою подальшої забудови. Останній, за даними слідства, проявляв її ще будучи чиновником КМДА; ділянки (12,23 га, 0,21 га та 0,49 га) визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

31 липня минулого року райсуд Полтави наклав арешт на них, але 10 вересня Полтавський апеляційний суд його скасував.

У травні 2020 року ДАБІ відмовила забудовникам у видачі дозволу на проведення будівельних робіт, але у вересні того ж року Окружний адмінсуд це рішення скасував, і зобов’язав Інспекцію видати забудовникам дозвіл. Втім, у подальшому забудовники відмовилися від свого позову, і у грудні 2020-го апеляція визнала рішення ОАСКу нечинним.

При цьому ділянки 12,23 га та 0,21 га перебувають на праві постійного користування у ПАТ «Київський річковий порт», а 0,49 га – в оренді у ПАТ «Торгрічтранс». Користувачі ділянок передали функції замовника будівництва на користь ТОВ «Ріверсайд девелопмент Лтд» і ТОВ «Набережна-Інвест».

Усі ці ділянки відповідно до Генплану є територією громадської забудови. Відтак, будівництво житла на них заборонене.

Власниками ТОВ «Торгрчтранс» є Світлана Смолій і ТОВ «Інком-Інвест», кінцевим власником якого є український бізнесмен Олександр Кардаков. Він же є кінцевим власником ТОВ «Набережна-Інвест».

Кінцевими власниками ПАТ «Київський річковий порт» є Вячеслав Русанов (22,5%), Ірина Коваленко (24,99%), Світлана Бродська (11,99%), Юрій Бродський (5,99%) і Ростислав Бродський (5,99%).

Як ми повідомляли, Верховний суд став на бік забудовника і дозволив зведення «готелю-монстра» на Андріївському.

Фото: Наші Гроші, ЛУН