Згідно з законодавством, на вказаних ділянках неможливе будівництво вище 9 поверхів.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 10 вересня видала ТОВ «Міська будівельна компанія» дозвіл на будівництво житлового будинку з вбудованими та прибудованими торговельно-офісними приміщеннями і підземним паркінгом на вул. Анрі Барбюса, біля будинку 5-Б у Печерському районі м. Києва. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Тут заплановано будівництво 199 квартир, загальна площа будинку становитиме майже 23 тис «квадратів».

 Видання зазначає, що у січні цього року ДАБІ двічі відмовила «Міській будівельній компанії» у видачі дозволу на будівництво цього житлового будинку з низки причин. Зокрема, через недотримання вимоги щодо узгодження проектних рішень з визначення гранично допустимої висоти будівель.

Будівництво заплановане на двох ділянках площею 0,47 га, які, відповідно до Генплану Києва, є територією житлової середньоповерхової забудови. Крім того, ділянки розташовані в межах Центрального історичного ареалу, а також Центральної планувальної зони столиці, де діє обмеження по висоті – не вище 27 метрів (9 поверхів).

Разом з тим, кількість квартир у забудовника залишилась такою ж, як планувалося раніше: 199 квартир для двох секцій будинку на 21-26 поверхів.

Повідомляється, що «Міська будівельна компанія» отримала дві ділянки 0,21 га і 0,26 га в оренду у 2004 і 2006 роках. У 2009 році Київрада поновила оренду ще на 6 років; у 2016 році компанія через суд визнала укладеними додаткові угоди про поновлення договорів оренди цих ділянок.

Містобудівні умови та обмеження на забудову біля будинку 5-Б на вул. Анрі Барбюса «Міська будівельна компанія» отримала 18 лютого 2015 року.

Як наголошує видання, власником ТОВ «Міська будівельна компанія» є ПВІФ «Інтергалбудінвест» (14,2%) і ПВІФ «Інтергалбудактив» (10%) нвзт ТОВ «КУА «Крістал Ессет Менеджмент», Юрій Ліщишин (1%), ТОВ «Рєнт-Сервіс» (16,9%), ТОВ «Джі Ді Сі Україна» (18%), ТОВ «Розвиток нерухомості» (15%), ТОВ «Фірма «Інтергал» (15%), ТОВ «Вторполімери» (9,9%).

КУА «Крістал Ессет Менеджмент» пов’язане із екс-нардепом Володимиром Зубиком, який є президентом Асоціації «Підприємств будівельників «Інтергал-Буд». На сайті продажу нерухомості, будинки на вул. А. Барбюса, 5-Б рекламуються як ЖК «Стиль» – об’єкт від «Інтергал-Буд».

Генпідрядник будівництва – ТОВ «Будівельна компанія «Інтергал-Буд», власниками якого є дочірнє підприємство «Інтергал-Буд» ТОВ «Фірма «Інтергал», ТОВ «Розвиток нерухомості», ТОВ «Рєнт-Сервіс», ТОВ «Фірма «Інтергал», ТОВ «Джі Ді Сі Україна» та Ігор Кухар.

Зауважимо, що з 15 вересня ДАБІ ліквідовано — замість неї з’явилася ДІАМ. Перед цією датою ДАБІ також видала дозвіл на забудову території Національного авіаційного університету. 

Фото: ЛУН, Наші Гроші