Забудовувати його має компанія, що зводить скандальний «будинок Білозір».

Державна архітектурно-будівельна інспекція відмовила у видачі дозволу на будівництво торгово-офісного комплексу на проспекті Перемоги 50-а, у парку танкістів. Рішення було ухвалене 29 грудня, повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Підставами для відмови стало неподання замовником будівництва — компанією «Рінко» — цілого ряду обов’язкових документів. Серед них, зокрема: містобудівні умови і обмеження; рішення про затвердження проектної документації та звіт про неї; технічні умови щодо газопостачання, теплопостачання, водопостачання та водовідведення; план інженерних мереж та комунікацій, поверхів, фасадів.

Земельна ділянка на проспекті Перемоги, 50-а має площу у 0,31 га і фактично розташовується на території скверу «Слава танкістам» поблизу станції метро «Шулявська». На сьогодні ділянка огороджена і на ній вже ведуться земельні роботи.

Видання нагадує, що цю землю Київрада спочатку передала в оренду, а потім продала ТОВ «Рінко» у 2004 році за 2,5 млн грн; у 2007 році Київрада скасувала ці рішення, але фірма внесла 0,31 га у статутний фонд ТОВ «Шулявська», яке потім через суд добилося визнання за ним права власності на ділянку.

Забудовувати цю землю має обслуговуючий кооператив «Ексон Прем’єр Шулявська», власниками якого є є Йозеф Москович з Ізраїлю, Іван Влад з закарпаття і компанія «Ексон Груп» (Exon Group LLC), США. При цьому Івану Владу належить компанія, що будує незаконну «висотку Білозір»; також група причетна і до інших скандальних забудов у Києві — 11-поверхівки на Батиєвій горі та 24-поверхівки над входом до метро «Виставковий центр».

Фото майбутнього будинку на проспекті Перемоги, 50-а, можна знайти на ізраїльському сайті, де вже здійснюється передпродаж квартир.

Відомо також, що в Окружному адмінсуді Києва перебуває позов ОК «Ексон Прем’єр Шулявська» до Департаменту містобудування та архітектури КМДА з вимогою надати містобудівні умови та обмеження для проектування комплексу за згаданою адресою; розгляд справи призначено на 15 лютого.

Раніше ми писали про те, як неочікувано у Києві зібралися добудовувати проспект Григоренка.

Фото: www.u-i.co.il