На одній з ділянок, яку орендує пов'язана з бізнесменом фірма, стоять опори «мосту Кличка».

Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва відмовив у видачі дозволу на будівництво розважального центру у Центральному парку культури та відпочинку. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Рішення ухвалили 23 лютого, відмову отримало ТОВ «Етрекс». Підставами для відмови стали невідповідність об’єкта будівельним нормам та неподання ряду необхідних документів.

Зокрема:

  • відсутня інформація щодо погодження проектної документації уповноваженим органом охорони культурної спадщини;
  • не надана проектна документація на будівництво;
  • не надані вихідні дані для проектування, а саме: завдання на проектування та технічні умови від ПАТ «Укртелеком», наявність яких зазначена у додатку експертного звіту;
  • не виконані вимоги містобудівних умов та обмежень забудови ділянки щодо влаштування тимчасової автостоянки.

Крім того, замовник будівництва не надав в ДАБК інформацію щодо внесення проектної документації до містобудівного кадастру; документи про передачу авторських прав від генерального проектувальника ТОВ «БК «Аскон» до ТОВ «Глобал-Про»; лист від управління патрульної поліції у Києві, зазначений у схемі генерального плану; дані щодо публікації в засобах масової інформації про будівництво; а також відмітки міських служб та підписи відповідальних осіб на плані трас інженерних мереж.

Містобудівні дані та обмеження на це будівництво були видані «Етрексу» у березні 2013 року. У серпні 2018-го фірма отримала експертний звіт, що передбачає зведення двоповерхової будівлі площею 530 кв м. Будівництво заплановане на ділянці площею 0,9 га, а поруч в оренді ТОВ «Етрекс» ще дві ділянки площею 0,22 га і 0,45 га по вулиці Володимирський узвіз, 4 та 6. Ці ділянки фірма отримала в оренду у 2003-2004 роках під будівництво адміністративного будинку, готелю та розважального комплексу. Строк оренди закінчується у 2028-2029 рр.

При цьому містобудівні умови та обмеження для проектування готельного комплексу на Володимирському узвозі, 6 «Етрекс» отримав лише через суд.

При цьому поруч із ділянками «Етрексу» орендує землю ще одна пов’язана компанія – ПАТ «Будівельні технології». На одній з її ділянок навіть стоять опори «мосту Кличка».

За даними видання, власниками ТОВ «Етрекс» є ПАТ ЗНВКІФ «Авераж» і ТОВ «Інвестмент менеджмент груп», кінцевим бенефіціарним власником яких є російський бізнесмен Дмитро Буряк, відомий на ринку як девелопер будівельних проектів «DeVision» у Литві та Україні, а також виробник біологічно активних добавок. Керівником «Етрексу» з 2013 року є Юрій Нестерук.

Генпідрядником будівництва є ТОВ «Дана», власниками якого є ПАТ ЗНВКІФ «Авераж» і ТОВ «Трейд-Інвест», які контролює Дмитро Буряк.

Тим часом, МВС хоче забрати у Академії наук України 16-поверховий корпус.

Фото: Наші Гроші