Проте рестраврацію не почнуть допоки не знайдуть постійне місце проживання сім'ї.

Пам’ятки архітектури на вулиці Мала Житомирська планують відновити вже цьогоріч. Про це йшлось у програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Як зазначається, садибу Мурашка та житловий будинок хочуть реставрувати та зробити з місця культурний хаб.

У КМДА повідомляють, що кошти на реставрацію є, проте її не розпочнуть допоки не знайдуть постійне місце проживання сім’ї, що вже 30 років мешкає в пам’ятці.

“Ми займаємось питанням відселення, відновили всі комунікації, щоб Глухов мав переїхати. Враховуючи локацію, історію будівлі, було б влучно зробити тут культурний центр життя столиці, творчий хаб для дітей, творчих студій “, – розповіла Яна Барінова, директорка Департаменту культури КМДА.

Всередині дев’яностих років міські чиновники вирішили, що всі чотири будинки підлягають негайній реконструції, і продали будинки інвесторам. Тоді ж виселили всіх мешканців, крім Олександра Глухова та його сім’ї, які з дві тисячі восьмого року воювали за повернення споруди місту. Зараз, в житловому будинку продовжують мешкати люди, без газу, опалення, під уламками балкону та з опалою штукатуркою.

“Тут можна робити готель, але там де жив мурашко мистецький центр, я підтримую цю ідею. Стосовно мого відселення, я написав дайте мені десь в центральних районах, хай вона буде менша, мене не це цікавить”, – зауважив Олександр Глухов, мешканець.

Нагадаємо, раніше в КМДА розповіли покроковий план порятунку історичної садиби Мурашка.

Там зауважили, що ершочергове завдання у ситуації щодо садиби Мурашка – це врятувати будівлі та не допустити людських жертв через їх аварійний стан.

Відмітимо, математик Олександр Глухов, чия родина з дев’яностих років живе в одному з будинків садиби за номером 12а, повідомив , що у КМДА пропонували переїхати у будинок поблизу Столичного шосе – на Моторний провулок, 11, у двокімнатну квартиру площею 64 кв.м. Забудовник цього ЖК — КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Саме цьому комунальному підприємству Київрада передавала на баланс садибу Мурашка у 2008 році.

У тому ж році комунальники продали її у приватну власність компаніям «Пантеон-Інвест» і «Вестіга». Вони планували знести тут всі будівлі, щоб збудувати готельно-житловий комплекс — попри те, що Українське товариство охорони пам’яток історії та культури занесло садибу до «Червоної книги культурної спадщини України». Саме Глухов багато років захищав садибу від знесення під забудову — і домігся її повернення до комунальної власності.

Фото: facebook