В Україні очікують чотири штами грипу - по два віруси грипу А і Б. Найбільше проблем за прогнозами медиків принесе вірус грипу А.

Про це в ефірі програми “Київ Newsroom” розповіла Олена Лукашевич, директорка Київського міського центру громадського здоров’я.

Вірус грипу А матиме два штами – класичний H1 N1 та N3 H2. “Ми цього року очікуємо чотири штами, класично — це два штами грипу А та два штами грипу В. Найбільше епідеміологи чекають ситуативно-тяжкого та взагалі проблем від грипу штамів А: А/Н1N1, він виявлений торік та типований. Також минулого року виявлений грип типу А/H3N2 у Гонконгу. Саме від них очікуються найбільші клопоти”, — сказала Лукашевич.

Початок епідсезону очікується вже в середині жовтня, однак пік припаде на листопад.

“Класично найактивніший сезон грипу припадає з другої половини жовтня до орієнтовно кінця лютого початку березня. Зрозуміло, що найбільше пацієнтів, найбільше хворих, які звертаються щодо лікування і мають найбільшу симптоматику — це листопад, грудень, січень. Після осінніх канікул, коли діти повертаються із новим напливом, дитячі колективи, застуди, додається ще грип, тому листопад місяць й після зимових канікул”, — розповіла Лукашевич.

Зараз найоптимальніший період для вакцинації проти грипу.

“Найоптимальніший (період вакцинації від грипу – ред.), як тільки заходять вакцини. Всесвітня організація охорони здоров’я разом з епідеміологами, дослідниками визначає у якій півкулі, які штами грипу будуть циркулювати й відповідно до цих прогнозів розробляються вакцини. Станом на сьогодні в Україні вже є тривалентна вакцина…”, — акцентувала Лукашевич.

Також вона додала, що рекомендують робити щеплення поки ще тепло, легка осіння погода та немає великого поширення різних респіраторних вірусних інфекцій. Фахівчиня радить вакцинуватися вже. А от як у поєднанні поведуться грип та коронавірус – спрогнозувати важко.

Відмітимо, 5 жовтня Центр громадського здоров’я повідомив, що надійшла в продаж перша партія у 30 360 доз вакцини від грипу.

Фото: піксабей