Бізнес продовжує рахувати збитки від COVID-19.

Завантаженість київських готелів минулого літа була мінімальною і склала 10-20 відсотків. Про це заявив власник школи готельного бізнесу Michelle Олександр Чорний у коментарі Ліга.Бізнес.

За його словами, сезон відпусток не допоміг столичним готелям впоратися з наслідками пандемії:

«Київ постраждав більше за інших — завантаження готелів в столиці було мінімальним за останні 25 років — близько 10-20%».

Невтішну тенденцію Чорний пояснив тим, що зазвичай до Києва приїздять бізнес-туристи, які зупиняються у дорогих готелях.

«Київ на 70-80% орієнтований на бізнес-мандрівників. А цей сегмент туристичного ринку особливо не відновився», — заявив фахівець і додав, що зарадити у цій ситуацій не змогло навіть радикальне зниження цін, до якого вдалися деякі мережі. Так, за статистикою, з початку року середній загальний тариф в 4-зіркових готелях впав на 20% і нині складає близько 90 доларів; ціни на 3-зіркові готелі впали від 25 до 40%. Однак найбільших втрат, за словами експертів, зазнали 5-зіркові готелі.

Видання також повідомляє, що середнє завантаження готелів по Україні в 2019 році було на рівні 55-80%, а зараз впало до 5-10%. Крім готелів постраждали і хостели: багато з них взагалі не змогли відкритися, бо підпадали під обмеження помаранчевої карантинної зони (в тому числі й у Києві).

Аналітики, яких опитало видання, надалі прогнозують два варіанти розвитку подій. У випадку нової хвилі коронавірусу і посилення обмежень багато готелів та хостелів в Україні опиняться на межі банкрутства — за оцінками Асоціації індустрії гостинності, мова може йти про 30% ринку ( всього 6 тисяч об’єктів в Україні). Або ж пандемія відступить і дозволить поступово повертатися на позиції 2019-го року — на це, за попередніми підрахунками, знадобиться не менше кількох років.

Фото: pixabay