Найменше витратив Солом'янський район – жожної копійки.

У Києві, крім головної ялинки на Софійській площі та міської ялинки біля Арки дружби народів, власну ялинку ставили у кожному районі столиці. У скільки обійшлося святкування кожній райдержадміністрації Києва – порахував проект моніторингу держзакупівель DoZorro.

Підраховано, що загальний кошторис витрат районних бюджетів на ялинки і святкові локації становив цього року 1,611 млн грн.

  • Дарницький район – 326 тис грн

У цьому віддаленому від масштабних ялинок центру міста районі місцева влада облаштувала три ялинки. Вони розташувалися біля РДА, будинку культури на вулиці Заслонова та в Парку воїнів-інтернаціоналістів.

  • Оболонський район – 360 тис. грн

На цю суму в районі облаштували святкове освітлення ялинки та території навколо неї (130 тис. грн); організували монтаж і запланували демонтаж прикрас ялинки та прилеглої території — 197 тис. грн. Також в цю суму заклали  демонтаж і утилізацію головної ялинки, яка являє собою металевий каркас разом зі штучною хвоєю (6,5 тис. грн.).

У цю суму також входить прикрашання святковою ілюмінацією парку «Наталка» (158 тис. грн.),  а також  монтаж і виготовлення декоративних елементів, арок, інсталяцій тощо.

  • Дніпровський район – 199,9 тис. грн

Тут головна ялинка розташувалась в парку Перемоги. У цю суму увійшло відновлення конструкцій хвої, монтаж ялинки і огорожі, обслуговування художньо-світлового обладнання (причому половина цих витрат припадають на ремонт наявного обладнання і конструкцій).

  • Голосіївський район – 114 тис. грн

Ялинку тут за ці гроші облаштували в парку імені Рильського. Витрачено небагато, у порівнянні з іншими районами, оскільки тут розташувалися загальновідомі новорічні локації «Зимова країна» – на ВДНГ, та Roshen Winter Village на Деміївській площі.

  • Шевченківський район – 92 тис. грн

Комунальники району ще весною провели закупівлю на послуги з організації загальнорайонних святкових заходів (зокрема – новорічного), проте потім через карантинні обмеження договір розірвали.

Відомо, що у 2020 році КП УЗН району оголошувало лише одну закупівлю — на гілки штучної хвої на 92 тис. грн. Ще у 2017 році район купив штучну новорічну стовбурову ялинку за 199,9 тис. грн, яка, схоже, і зараз прикрашає центральний парк.

  • Святошинський район – 264 тис. грн

Управління культури району на 66 тисяч гроші замовило послуги з оформлення декорацій, спецефектів, влаштування фотозони, а також проведення свята відкриття районної ялинки у парку Совський. Засвічення ялинки обійшлося ще в 198 тис. грн. У цю суму входить також монтаж/демонтаж штучної ялинки та ілюмінації.

Проте у районі ще довитратили 163 тис. грн на виставку дитячих робіт в Центрі адмінпослуг і святкову ілюмінацію фасаду будівлі райдержадміністрації.

  • Солом’янський район – 0 гривень

За 2020 рік район не провів жодної новорічної закупівлі. Востаннє тендери на свята проводилися у 2017 році. Цього року район хотів організувати Свято Миколая, проте через карантин тендер скасували.

  • Деснянський район – 212 тис. грн.

Район провів низку дрібних закупівель, серед яких монтаж конструкції головної ялинки району біля кінотеатру «Флоренція», ремонт огорожі навколо ялинки; прикрашання ялинки іграшками та гірляндами, придбання самих іграшок та декорування новорічної локації і проведення святкових заходів. Також тут влаштували «резиденцію Святого Миколая» за 25 тис. грн.

  • Печерський і Подільській

Головна ялинка Печерська — у Центральному парку культури і відпочинку (Арка Дружби народів), а Подолу — на Контрактовій. Цьогоріч вони увійшли в загальноміську новорічну локацію «Новорічний маршрут 2021» разом з ялинкою на Софійській. Їх встановлення та ілюмінація входили в закупівлі управління культури КМДА. Печерський район додатково придбав електричні гірлянди на 43 тис. грн.

  • Головна ялинка на Софійській площі – 2,5 млн грн

Ці гроші витрачені з бюджету Києва.  Що входить у цю суму:

– монтажу металевих конструкцій – 588 тис. грн;
– артоб’єкт Арка на Софійській – 504 тис. грн;
– монтаж та підключення світлових інсталяцій на об’єкті Ялинка і Арка на Софійській – 167 тис. грн;
– технічне забезпечення церемонії відкриття – 102 тис. грн;
– арка, декорування, прикраси на Контрактовій – 323 тис. грн;
–  артоб’єкт Ялинка, арки, прикраси на Арці Дружби народів – 605 тис. грн;
–  «Зоряне небо» на велосипедно-пішохідному мосту, освітлення та ілюмінація поручнів – разом 127 тис. грн.

Фото: Фейсбук