Скринінг можна зробити як онлайн, так і у лікаря.

Центр громадського здоров’я України закликає усіх охочих пройти медичне обстеження на виявлення депресивних станів. Про це повідомляє Facebook-сторінка організації.

Також в ЦГЗ назвали деякі поширені симптоми хвороби.

«Відчуваєте, що протягом останніх двох тижнів ви отримуєте менше задоволення від того, що раніше тішило вас? Помічаєте за собою проблеми з концентрацією, режимом сну або харчування? Почуваєтеся настільки пригніченим або пригніченою, що думаєте про те, щоб завдати собі шкоди? Пройдіть скринінг на депресію» — йдеться в публікації.

Повідомляється, що скринінг можна зробити як офлайн у сімейного лікаря або фахівця з психічного здоров’я, так і онлайн за посиланням.

«Депресія не минає сама по собі. Як і будь-яка хвороба, вона може прогресувати. Це головна причина, чому її не можна соромитися і потрібно лікувати» — наголошують у відомстві.

Зазначається, що депресію поділяють на три типи залежно від тяжкості перебігу захворювання: легку, помірну і важку. Лікування призначається відповідно до ступеня важкості.

Для лікування легкої або помірної депресії лікарі можуть застосовувати методики самодопомоги. Якщо ж депресія середнього ступеня, рекомендують психотерапевтичну допомогу.

Також при середньому, важкому та дуже важкому рівні депресії обов’язково треба застосовувати антидепресанти, вказують в МОЗ.

Фото: Піксабей