Наразі документи прийняли лише з одного району - з Печерського.

Про це на своєму брифінгу повідомила голова Київської міської ТВК Валентина Королькова.

«На 14:00 годину сьогодні у нас заявили приїзд зі своїми протоколами територіальні виборчі комісії. Та на 15:00 годину. Сьогодні о другій годині ночі ми прийняли перший протокол з територіальної виборчої комісії. Це Печерськ. Ми приймали їх до четвертої години протягом двох годин», – сказала вона.

Королькова розповіла, яким чинові відбувається процедура: «Комісія приїжджає в кількості трьох осіб, подає запечатаний протокол підрахованих голосів – по кандидатах у депутати, по кандидатах на міського голову. За дорученням голови, член комісії розпечатує і зачитує весь текст, який є в протоколі, і всі члени комісії задають свої запитання, отримують свої відповіді. І залишається протокол у нас на опрацюванні. Коли буде опрацьовано, пораховано і перевірено кожну цифру і кожну літеру, ми проголосуємо про прийняття результатів на відповідному окрузі».

Вона зазначила, що на оприлюднення кожного протоколу на засіданні комісії йде багато часу. «Тому ми вибудовуємо графіки. Просимо територіальні виборчі комісії районні, які висловлюють готовність про приїзд… Ми для них призначаємо час, щоб вони не витрачали сили, а приїхали за визначеним графіком і спокійно ми з ними попрацювали», – сказала Королькова.

Загалом 3477 депутатів у 13-ти округах, які записані у виборчі бюлетені, та відповідно вони записані у протоколи. У протоколі, який приймає ТВК, знаходяться 24 партії та 288 осіб, за яких виборці мали можливість віддати свої голоси. У ТВК повинні прочитати всі 288 прізвищ, які знаходяться в даному протоколі, на що і йде багато часу. Вона додала, що «є досить непрості ситуації у деяких територіальних виборчих округах», і порадила ЗМІ звертатися до самих районних ТВК і «допомогти всім у правильності і чесності підрахунку голосів».

На черзі – Подільський район. Нині ТВК продовжує працювати в “режимі безперервного засідання”.

Відмітимо, сьогодні 5-й день підрахунку голосів. Попередньо в ТВК обіцяли оприлюднити проміжні результати семе сьогодні, 29 жовтня. Офіційні результати Київська міська територіальна виборча комісія повинна оголосити не пізніше як на 12 день після дня голосування. Відповідно до календарного плану Центральної виборчої комісії, це 6 листопада.

Фото: піксабей