Горельєф на честь Богдана Ступки міг бути більш креативним - вважають критики.

Схожіть нещодавно відкритого у Києві горельєфа на честь Богдана Ступки із іншими пам’ятниками видатним людям помітив заслужений діяч мистецтв України Ігор Талалаєвський.

На своїй сторінці у соцмережі він опублікував фото двох пам’ятників, з яких, як він вважає, сплагіатили ідею меморіальної дошки-горельєфа на будинку, де мешкав видатний артист Богдан Ступка. Меморіальна дошка розташуваласьна розі будинку за адресою вул. Заньковецької, 1/3.

Друзі, я вже втомився від неприкритого плагіату! Вважаю Богдана Сильвестровича Ступку найвидатнішим українським актором, вклоняюсь його генію… Невже наш український геній не заслужив бодай якогось конгеніального креативу? Невже вторинні сенси так заволоділи нами? Я проти такого вшанування. Богдан Сильвестрович заслуговує на більше!“, – написав пан Ігор.

Так, на першій світлині у його дописі – пам’ятник французькому письменнику Марселю Еме роботи видатного актора та скульптора Жана Маре. Монумент цей розташований у Парижі.

Марсель Еме

На другій світлині – пам’ятник видатному єврейському письменнику Шолом Алейхему роботи скульптора В. Медведєва. пам’ятник встановлений у Києві на вулиці Рогнідинській,3.

Шолом Алейхем

На третій світлині – відкритий у Києві  горельєф на честь 80-річчя Богдана Ступки роботи скульптора Миколи Зноби.

Богдан Ступка

Якщо б не існувало перших двох, остання робота могла б викликати взагалі теплі відчуття. Але що робити з першими двома?“, – риторично запитує мистецтвознавець.

Зазначимо, скульптор Микола Зноба народився у Києві в сім’ї художників. На сьогодні він член Спілки художників України. Автор і співавтор низки монументів і пам’ятників в Україні та за кордоном. Серед його робіт – памятник Тарасові Шевченку у Празі:

Редакція Kyiv Media готує запит до Спілки художників та намагається отримати коментар автора монументу Богдану Ступці, аби почути іншу сторону цієї історії.

Фото: Фейсбук, Вікіпедія