Оточення Юрія Дідовця володіє компаніями, що причетні до будівництва цвинтаря на 250 гектарів під аеропортом «Бориспіль».

Кладовище не мільйон могил під Борисполем на Київщині зібрався будувати колишній депутат Київської міської ради Юрій Дідовець. Місцеві мешканці обурюються, адже комерційні кладовища в Україні заборонені законом, крім того, будівництво ведеться з порушенням усіх можливих норм — йшлося в сюжеті «ТСН».

Обурені люди виходили на мітинг на околиці села Петропавлівське. Тут протестували жителі одразу кількох ОТГ. Планом кладовища з крематорієм, з якого люди зробили плакати, поділився сам забудовник. Уже є назва – «Стреліція».

Межуватиме кладовище одразу з 6 селами. Але жодного з їх очільників про це не повідомили, так само забудовник начебто не має жодної дозвільної інстанції, екологічних замірів, ґрунтових вод, обсягів трупної отрути, яка піде в землю.

Староста села Любов Федорівна зазначає, що тут є діюче сільське кладовище, місць на ньому достатньо і є куди його розширювати.

В Асоціації «Похоронної справи» припускають, що мега-кладовище з крематорієм планують для обслуговування сусіднього Києва, у якому під 5 мільйонів людей, а землі для поховань – уже не вистачає.

«Земель на території Києва практично вже немає, маємо лише два відкритих кладовища. В Києві 70% поховань відбувається шляхом кремації», – зазначає президентка асоціації Марина Лазуренко.

Пояснити свою позицію забудовник — екс-депутат Київради від «Батьківщини» Юрій Дідовець — на акцію не прийшов. Але вже наступного дня показав журналістам папери як і в людей, і запевнив, що на своїй землі зводить не цвинтар, а ТОВ «Меморіальний парк «Стреліція».

«Це як стартап, як пілотний проект, називайте як завгодно, який немає аналогів в Україні», — твердить чоловік.

Дідовець купив близько 30 гектарів землі, але проект, каже, намалював із перспективою — удев’ятеро більший. Твердить, що це закон дозволяє, і що порушень немає ніяких. І додає: дозвіл на розробку документа видали в районній раді.

За даними видання, в травні минулого року райрада Борисполя створила поховальне комунальне підприємство «Стреліція». Його очолила дружина Дідовця – Анна Рудник. Уже згодом, з’явилося ще одне підприємство з такою ж назвою, але вже приватне. Її очолив брат Дідовця – Артем. А заплановані комунальні 10 гектарів землі – там виростають у 250. За даними видання, «це схоже на сімейну справу, під протекцією держави».

Під стінами Бориспільської райради учора зібралася нова акція протесту. На позачерговому засіданні майже всі голосують за ліквідацію комунального підприємства. І запевняють, уже звернулися до прокуратури, щоби там дали раду.

Однак забудовник уже планує, що робитиме далі. Каже про парк сучасного мистецтва.

«Ніхто переходити в гостру фазу конфлікту не збирається. Парк сучасного мистецтва зробимо, в мене давно була така мрія. В Нью-Йорку останній раз був, дуже гарно виглядає», – резюмує він.

Зауважимо: Дідовця у 2015 році було обрано депутатом Київради від «Батьківщини» по 81 округу Подільського району. На місцевих виборах у 2020-му він був першим у списку ВО «Батьківщина» у Подільському районі (9 округ) Києва.

Дідовець входив до трійки найбільших автовласників Київради, а також був фігурантом антикорупційного розслідування через невнесення в декларацію відомостей щодо підприємств, чим порушив вимоги фінансового контролю.

Фото: скріншоти