Глава МЗС Росії Лавров заявив, що Україна, мовляв, скоро привласнить собі Новий рік.

В Міністерстві закордонних справ України прокоментували «надзвичайно нервову» реакцію глави МЗС Росії Сергія Лаврова на встановлення нового свята в Україні — Дня державності, який буде відзначатися 28 липня, в День хрещення Русі. Очільник МЗС Дмитро Кулеба сьогодні на брифінгу в Києві заявив, що Україна була і залишається на своїй землі.

«Надзвичайно нервова реакція прозвучала і від мого колеги Сергія Лаврова, і взагалі з Росії — це нормально. Ми повинні ставитися до цього спокійно», сказав глава МЗС.

Він заявив, що для людей, «не позбавлених здорового глузду» і розуміння історії, коментарі Лаврова є «недоречними і історично некоректними, але нам не звикати».

«Дуже прикро бачити чергове перетворення дипломатії на пропаганду у виконання російських дипломатів. Російські колеги, Україні, на відміну від вас, не потрібно нічого приватизувати. Ми як були на своїй землі тисячу років, так і залишаємось на ній. Це ви приходите на чужу землю, намагаючись її привласнити. Це ви намагаєтесь привласнити чужу історію, чужі страви, чужу культуру. Україна була, є і буде. Указ президента України просто зафіксував цей факт», – сказав Кулеба.

Він підкреслив, що спроби Москви як історичної периферії називатися центром не нові, але «двох Києвів немає».

«Є один Київ, і це український Київ, і це столиця Української держави, який був з самого початку столицею древньої Русі. Це наша історія. Це наше минуле. Наше сьогодення і наше майбутнє», — заявив Кулеба.

Нагадаємо, президент Зеленський 24 серпня заявив про введення Дня державності, який в Україні відзначатимуть 28 липня. Міністр закордонних справ Росії Лавров трактував це як «заяву про приватизацію Дня хрещення Русі».

«Може скоро буде вирішено паном Зеленським, що і Новий рік відзначати можна тільки в Україні, тому що все інше — це не українське», — сказав Лавров.

Перед тим Лавров назвав форум «Кримська платформа», який відбувся в Україні 23 серпня і який відвідали представники 47 держав та міжнародних організацій, «несправжньою» політикою та «русофобською акцією».

Також нещодавно Лавров стверджував, ніби масове надання громадянства Росії мешканцям окупованої частини українського Донбасу не суперечить міжнародному праву, а в очікуваному голосуванні таких громадян на виборах Держдуми РФ він «ніяких проблем» не бачить.

Фото: Фейсбук