Режисер каже, що за чинної влади в Україні знімати кіно йому не вдасться.

Український режисер Олег Сенцов повідомив, що проект його нового фільму «Кай» не був допущений до участі у державному пітчингу. Офіційна причина — низькі оцінки експертів, пише він у своєму Facebook.

Сенцов стверджує, що реальною причиною відмови є критика чинної влади з його боку та «підтримка активістів, які переслідуються».

«Але коли тебе усувають з конкурсу не через слабкий сценарій, а через твою громадську позицію та політичнї погляди, це немає жодного відношення до чесного творчого відбіру кращих» — пише режисер.

Він вказує, що прізвища експертів, які виставляли оцінки, «не вказують ані в їх висновках, ані на сайті Держікіно». Сенцов вважає, що його проект оцінили низько «за вказівкою Голови Офісу Президента».

«Дрібна помста дрібних людей. Як мені повідомили неофіційно – це реакція на мою критику влади, підтримку активістів, які переслідуються та відсутність очікуваного рівня пошановування, а простіше кажучи – відмові лизати дупи. Це спроба вказати місце» — додає він.

Режисер підсумовує, що хотів «чесно знімати кіно», але більше робити це не може, «принаймні за цієї влади».

Все що я хотів, це чесно знімати кіно, але я більше не зможу це робити. Принаймні в Україні, та принаймні за цієї влади“, – резюмує Сенцов.

Проектом, якому було відмовлено в допуску на пітчинг, є драма про сімейні стосунки під назвою «Кай».

Нагадаємо, сьогодні Раді може проголосувати закон, який скасує частину положень мовного закону в галузі кіновиробництва.

Фото: Фейсбук