Європейські лідери також проведуть переговори з президентом України Володимиром Зеленським.

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі після візиту в Ірпінь розповів про свої враження від побаченого. Його слова наводить Rainews.

Тут місце руйнування, але також і надії. Багато з того, що вони (українці – ред.) сказали мені, стосується майбутнього та реконструкції. Це люди, яких об’єднала війна, які можуть робити те, чого вони, можливо, не могли зробити перед війною“, – заявив він журналістам у кулуарах.

На питання про те, чи знадобиться план Маршалла, Драгі відповів: “Поговоримо про це пізніше”.

Тут росіяни знищили будинки та дитячі садки. Все буде відновлено. Вони вже розпочали. Вони вже перебувають на дуже просунутій стадії“, – заявив Драгі.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц після відвідин Ірпеня заявив, що дії Росії у війні проти України спрямовані лише на знищення. Про це пише Bild.

Це багато говорить про агресивну війну Росії, яка просто націлена на знищення. Ми маємо пам’ятати про це все, приймаючи рішення“, – сказав Шольц.

Страшно, яких руйнувань завдає ця війна. І ще гірше, коли бачиш, наскільки безглуздим є це насильство“, – додав канцлер

Президент Франції Емманюель Макрон після візиту в Ірпінь високо оцінив героїзм українців і запевнив, що Париж повністю на стороні України. Його слова передає Le Monde, віде онаводить franceinfo.

Це бажання знищити життя і школи на європейській землі, інших слів немає. Складно уявити героїзм армії та українського населення” — зазначив Макрон.

Президент Володимир Зеленський обговорить з президентом Франції Емманюелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єр-міністром Італії Маріо Драґі та президентом Румунії Клаусом Йоханнісом постачання зброї, продовольчу безпеку та кандидатство України до ЄС. Про це повідомив у Telegram глава Офісу президента Андрій Єрмак

Допис про героїзм українською разом із відео будинку Ірпеня з’явився на Фейсбук-сторінці Макрона.

Фото: Reuters