Міністр культури Олександр Ткаченко присоромив національне журі за оцінки Польщі й Литві на Євробаченні.

Про це написав міністр у Фейсбуці.

«Поставити полякам та литовцям «0» це дуже соромно. Ця оцінка в жодному разі не відображає наше реальне відношення до вас, до наших найближчих друзів у Європі. Народ України вам поставив 12!», – пише Ткаченко.

Міністр додав, що йдеться не про політику, а про спільні цінності та вдячність польському та литовскому народам за підтримку України: «Наша перемога – спільна. Як у Євробаченні, так і та, яка буде над ворогом».

Журі від України на Євробаченні не віддало за Литву та Польщу жодного балу, водночас українські глядачі найвище оцінили саме ці країни: Польща отримала «12», а Литва – «10» балів. Польське та литовське журі поставили по 12 балів Kalush Orchestra.

Як уже повідомлялось, членами журі були: продюсер Вадим Лисиця (голова журі), співачка Ірина Федишин, соліст “Піккардійської терції” Андрій Капраль; художній керівник Академічного інструментального ансамблю “Високий Замок” Львівської національної філармонії, продюсер Андрій Яцків; кінокритик, виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

Спромоглися на роз’яснення лише Федишин та Лисиця. Федишин пише, що “не образила Польшу”, але при цьому акцентує, що віддала їй лише 10-е місце. Дружина Лисиці в довгому пості-роз’ясненні каже про “гідний бал”, але результати голосування не публікує, бо це буцімто таємниця. Хоча на сайті конкурсу детально розписано голосування журі, де чітко видно, що п’ять членів журі віддали Польщі 11-е, 10-е, 15-е, 7-е та 12-е місця. У підсумку – 11 місце.

Також члени журі не оцінили достойно виступи Ісландії та Молдови, яким українські глядачі віддали топові позиції.

Kyiv Media Kyiv Media

 

Фото: Фейсбук