Відкриття скульптури в Італії планують у день народження Тараса Шевченка — 9 березня.

Про це повідомили в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Нещодавно депутати Київради передали в дар місту Флоренція (Італійська Республіка) бронзову скульптурну композицію «Т. Г. Шевченко».

Автором пам’ятника є відомий український скульптор Олег Пінчук. Із ним поспілкувалася журналістка телеканалу «Київ».

Митець розповів, що створення скульптури Кобзаря – його давня мрія.

«Для мене та моїх друзів це велика честь, адже ми спільно приклали максимум зусиль, щоб пам’ятник вийшов елегантним та красивим. Водночас ми подбали, що скульптура гармонійно вписалася в середовище старовинного передмістя Флоренції. Це найкраща робота, яку ми зробили за все своє життя», – розповів автор пам’ятника.

Олег Пінчук зберіг для себе зменшену копію скульптури.

«Ми вважаємо, що Флоренція – це місто-музей, місто-шедевр. Там треба не писати, а треба малювати. Тому ми створили Шевченка, який малює красиві флоренційські будівлі», – поділився ідеєю створення скульптури Олег Пінчук.

Водночас команда митців намагалася дати пам’ятнику й українську тематику. Відтак, позаду Кобзаря – стилізована калина й соколи.

Пам’ятник встановлять на території бібліотеки делле Облате — це історичний комплекс XVI століття, розташований поруч із головним собором Санта Марія дель Фйоре. Для цього на території бібліотеки навіть знесли старий фонтан.

Відкриття скульптури планують у день народження Тараса Шевченка — 9 березня. Однак, за словами Олега Пінчука, урочисте відкриття можуть перенести у зв’язку з пандемією.

Фото: Facebook