На думку Дереша, такий варіант назви викликатиме надто багато негативних емоцій.

У рамках голосування за дерусифікацію п’яти станцій київського метро містяни обрали нову назву для станції “Берестейська” — “Бучанська”. Письменник Любко Дереш в своєму Фб залишив пост, в якому критикує такий варіант перейменування.

На його думку, таке перейменування може бути для багатьох травматичним, а з часом ще і стане “пустим” символом.

Не маю нічого проти всіх перейменувань, окрім одного – “Берестейської” на “Бучанську”. Мені здається, це дуже невдала ідея. Постійне згадування Бучі буде попервах постійно травматизувати людей, а потім перетвориться на вихолощений, порожній символ. По відношенню до Бучанської трагедії не можна допустити ні першого, ні другого” — вважає Дереш.

Письменник тегнув міського голову Кличка із запитанням про те, чи не можливо переглянути цей варіант (варіант “Бучанська” підтримали 37, 8% учасників).

З глибокими травмами народу потрібна інша робота, значно більш обережна і далекоглядна. Пане Віталій Кличко, можливо, це рішення ще не остаточне і є можливість ще раз усе зважити? Сподіваюся, в КМДА з розумінням поставляться до болю, який така назва станції метро може щодня викликати у киян, і оберуть варіант, менш заряджений трагізмом” — підсумовує Дереш.

В коментаря під дописом переважають відгуки з підтримкою позиції Дереша.

Нагадаємо, на думку громадськості, станція “Берестейська” має носити назву “Бучанська”; станція “Площа Льва Толстого” повинна бути перейменована на честь “Василя Стуса”; “Героїв Дніпра” має стати “Героїв України”; “Мінська” – “Варшавською”, а “Дружби народів” – “Ботанічною”.

Найближчим часом буде підготовлено проект рішення для розгляду на засідання Київської міської ради.

Фото: Фейсбук