Хоча поліція передала в суд протокол із зафіксованими порушеннями.

Мобільний пункт для тестування на коронавірус на Виноградарі продовжує працювати. Вагончик стоїть на автостоянці і пропонує людям швидкі ПЛР-тести —  у цьому знову переконалася знімальна група програми «Київ NewsRoom» телеканалу «Київ».

Працівники «COVID-вагончика» ще у вівторок запевнили журналістів, що вся дозвільна документація в них є і санітарних норм вони дотримуються. А от начальник київської Держпродспоживслужби Олег Рубан в коментарі телеканалу «Київ» сказав, що інспекція виявила багато порушень в роботі мобільного пункту.

«Дійсно була в нас скарга на цей вагончик і проводили інспектування сьогодні даного вагончика спільно з національною поліцією. Було виявлено чисельні порушення і на даний вагончик сьогодні складено адміністративний протокол з національною поліцією. Завтра будемо звертатися до Міністерства охорони здоров’я, щоб вирішили питання ліцензування взагалі лабораторії, яка здійснює лабораторні дослідження для даного суб’єкта» — розповів Рубан.

Та навіть попри візит правоохоронців, вагончик працює і надалі. Сьогодні його працівники показали журналістам свої дозволи: це ліцензія на біоматеріал і на точність аналізів, і договір на оренду ділянки. Щодо протоколу, який виписала поліція, працівники мобільного пункту кажуть — його передали в суд.

Працівниця вагончика

«Протокол передали в суд і призначили дату, більш точно про це знає керівництво. Але нам нічого не казали (про закриття вагончика – ред.), ми працюємо як і працювали» — розповіла працівниця вагончика.

Також жінка розповіла про порушення, які виявила інспекція: це відсутність стерилізаційної лампи та недостатньо висока тепература води.

При цьому працівники наполягають на тому, що виявлені порушення не впливають на якість роботи та здоров’я клієнтів. В адміністрації ТЦ «Орнамент», біля якого розташований COVID-вагончик мобільної лабораторії, вкотре заявили, що «МАФ» працює законно. З усіма питаннями там порадили звертатися до керівництва лабораторії.

Як ми повідомляли, аналіз тесту проводиться лабораторією «Нова Діагностика», у якої є ліцензія від МОЗ України; при цьому вагончик розмістив на собі іншу назвукомпанії LabDrive. Така дійсно існує, але працює вона в Польщі.

Фото: скріншоти, Фейсбук