Понад 70% пацієнтів у лікарнях Києва у важкому стані.

У Києві поменшало госпіталізацій хворих на коронавірус, проте зросла кількість важких хворих. Про це в ефірі програми “Київ.Newsroom” на телеканалі “Київ” сказала Тетяна Мостепан, директорка Київської міської клінічної лікарні №4.

За її словами, хворі звертаються до лікарів тільки тоді, коли їм стає гірше. Несвоєчасне звернення до медиків означає більш серйозні ускладнення.

“По кількості хворих на сьогоднішній день в лікарні їх менше – це десь 50%. Але по складності перебігу хвороби – із тих 50% пацієнтів 70% є тяжкими. І фактично десь 90%, які потребують кисневої підтримки… Як правило, такі важкі хворі потрапляють у лікарню, коли вони лікуються вдома 10-13 днів, а потім їх привозять із серйозними ускладненнями”, – сказала лікарка.

Щодо можливого зростання кількості хворих після новорічних свят – то медики цього очікують на кінець січня. Наразі у столичних лікарнях різкого збільшення госпіталізацій не спостерігається. 

Ми готові ще від першої хвилі. Наша лікарня має 455 ліжок, майже всі ліжка оснащені киснем. Відверто кажучи, ще до Нового року готувалися. Дивлячись на ситуацію в Європі – нам не так довго чекати нового сплеску”, – резюмувала Тетяна Мостепан.

Додамо, що лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська також зауважила, що зростає кількість людей, у яких хвороба важко піддається лікуванню. Такі хворі перебувають у стаціонарах понад чотири тижні, при цьому мають активну респіраторну підтримку. Наразі також зростає і кількість рецидивів після виписки з лікарень. Щоправда, є і позитивна динаміка: зростає кількість тих, хто подолав ковід у віці 75-85 років.

Фото: Фейсбук