Щеплення можна отримати в МВЦ, пунктах щеплень у медзакладах та вакцинальних центрах.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

До 25 липня усі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакциною Spikevax Moderna.

Зробити щеплення можна в Центрі вакцинації на базі МВЦ. Для цього потрібно зареєструватися через сервіс Helsi.me.

Учора, 22 липня, препаратом Moderna щепили в столиці вперше. Охочих отримати саме цю вакицну зібралася чимала черга.

Сьогодні, 23 липня, біля МВЦ станом на 12:00 черг на вакцинацію майже не було. Це, ймовірно, пов’язано з тим, що наразі Moderna доступна в усіх районних поліклініках міста.

Однак до Центру вакцинації зібрала інша черга. Під будівлею – декілька десятків людей, які прийшли отримати другу дозу CoronaVac. Стоять і ті, хто записувався онлайн, і ті, хто прийшов у «живу чергу».

«Ми прийшли на 11:00. Прийшли вчасно, а нам сказали, що вакцини CoronaVac немає. Ми мали отримати другу дозу. Оці всі люди прийшли по запису й чекають CoronaVac. Зараз нам сказали, що робить щеплення CoronaVac тільки одна бригада, тому потрібно стати в живу чергу», – розповіла киянка пані Ірина.

Люди в черзі також обурюються, що в МВЦ не організували потрібну кількість доз препарату. Водночас було зрозуміло, скільки людей та коли вони прийдуть за другим щепленням.

«Навіщо тоді було робити запис, якщо немає вакцини? Зараз можна записатися на кожні 3 хвилини, тому прийшло дуже багато людей. Раніше були окремі черги для тих, хто записався, і для тих, хто просто прийшов. А зараз черга одна й у ній фактично стоять ті, хто був записаний на певний час», – зазначила пані Світлана.

За словами журналіста телеканалу «Київ», черга за другою дозою починається зі входу до МВЦ, а закінчується аж на вулиці.

Медики кажуть, що така ситуація виникла через велику кількість містян, які не мають декларацій із лікарем. Водночас запевнили, що препарату CoronaVac вистачить на всіх охочих. Відтак, усіх із черги сьогодні вакцинують.

Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА, в ефірі телеканалу «Київ» наголосила, що наразі в МВЦ, у 21 вакцинальному центрі та в усіх пунктах щеплень у медзакладах можуть отримати своє щеплення всі охочі віком від 18 років.

«Наразі в наявності є CoronaVac і Moderna. Pfizer використовуємо для ревакцинації тих, кого щепили останнім часом», – пояснила заступниця голови КМДА.

Окрім цього, пані Ганна зазначила, що місто готується до можливого посилення карантинних обмежень у столиці у зв’язку з новим штамом.

«Нам обіцяють безперебійну поставку вакцин протягом наступних декількох місяців. Наразі в достатній кількості є CoronaVac, який у вільному доступі. Також є Moderna, яка за своєю формулою схожа до Pfizer. Є й Pfizer, але для тих категорій, що передбачені дорожною картою», – розповіла Ганна Старостенко.

Фото: фейсбук