У МОЗ підготували черговий дайджест спростувань медичних міфів спільно з Stopfake.

Черговий дайджест спростувань медичних міфів міністерство опублікувало в соцмережі.

МІФ №1: Вчені у Швеції довели, що вакцини від COVID-19 виснажують імунну систему
Низка сайтів, а також користувачі Facebook стверджують, що «результати досліджень шведських учених виявили серйозні проблеми, пов’язані з вакцинацією». Серед таких проблем зазначаються виснаження імунної системи, відсутність захисту від коронавірусу, загострення хронічних захворювань, зростання смертності вакцинованих порівняно з невакцинованими.
ФАКТ: Насправді шведські вчені аналізували тривалість ефективності вакцинації від COVID-19, а в дослідженні нічого не йдеться про виснаження імунної системи.
Більше інформації тут: https://bit.ly/352jZJJ
МІФ №2: Австралійський політик Марк Макговен інсценував вакцинацію від COVID-19
У соціальних мережах розповсюджують інформацію про те, що прем’єр-міністр австралійського штату Західна Австралія Марк Макговен інсценував свою вакцинацію третьою бустерною дозою. Користувачі соцмереж зробили такий висновок, ґрунтуючись на фотографії, яку Макговен опублікував у Твіттері. Адже на знімку голки шприца не видно.
ФАКТ: Марк Макговен отримав третю дозу вакцини від COVID-19 наприкінці грудня 2021 року. Помаранчева деталь, яку багато користувачів розпізнали як ковпачок на голці, насправді є частиною безпечного шприца, що знаходиться безпосередньо перед голкою. Це можна чітко побачити на відео вакцинації Макговена. Більше інформації тут: https://bit.ly/3nBL5O1
МІФ №3: Кожен орган тіла померлої людини був заражений білковими шипами «завдяки вакцині», – дослідження
Низка користувачів у соціальних мережах діляться “дослідженням”, яке нібито доводить, що вакцинація від COVID-19 не є ефективною, хоч і викликає певну імунну відповідь, але заражає органи білковими шипами. У статті аналізувалося патологоанатомічне дослідження чоловіка, який жив у будинку для людей похилого віку та отримав одну дозу вакцини Pfizer.
ФАКТ: ​​Один із авторів дослідження, доктор Торстен Хансен спростував маніпуляції, пов’язані з його науковою статтею. Смерть чоловіка, чиє тіло досліджували вчені, не була пов’язана з вакцинацією проти COVID-19. Більше про цей міф тут: https://bit.ly/3fBAU82
МІФ №4: У Вашингтоні створено «ковід-табори», затримують цілі сім’ї
У соціальних мережах поширюється хибна інформація про те, що у Сполучених Штатах нібито на розгляд подано законопроект, який дозволить «ударними темпами затримувати нещеплені сім’ї». У дезінформації стверджується, що Рада охорони здоров’я штату Вашингтон нібито вносить правки до законів, які дозволять «ув’язнення мешканців віком від 5 років у Центрах тримання під вартою проти Covid-19 (ковід-табори)», якщо громадяни відмовилися від вакцинації. Усі ці пункти, як стверджується в дописах, нібито прописані у «правках» WAC 246-100-040.
ФАКТ: Рада охорони здоров’я Вашингтона не змінювала чинної для штату політики ізоляції чи карантину. На засіданні розглядалося редагування документів про перешкоджання поширенню ВІЛ/СНІД. Більше у спростуванні: ​​​​https://bit.ly/3fBKJCE
МІФ №5: Вакцинація від COVID-19 підвищує ризик внутрішньоутробної смерті плода
Поширюється інформація про те, нібито існує підвищений ризик внутрішньоутробної смерті після вакцинації від COVID-19 у вагітних жінок. Доказом цього нібито є дані системи VAERS, а також останні дослідження, які доводять, що сукупна частота мимовільних абортів коливається від 82% до 91%

ФАКТ: Низка досліджень не виявила підвищеного ризику мимовільних абортів після вакцинації від COVID-19. Одне з останніх досліджень вчених із CDC показало, що кількість викиднів серед вакцинованих залишається в межах середньої частоти загальної популяції.

Фото: піксабей