На початку 2022 року на обліку в столичній службі зайнятості перебували 10,2 тис. безробітних, що в 2,2 раза менше ніж рік тому.

Про це розповів Київський міський центр зайнятості.

Загалом, послугами служби зайнятості в 2021-му році скористалися 62,2 тисячі громадян.

Рівень безробіття населення (за методологією МОП) у віці 15-70 років у місті є одним з найнижчих в державі: 6,9% – в Києві при 9,7% – по Україні.

Серед зареєстрованих безробітних жінки становлять 61,2%, молодь до 35 років – 35%. Переважна більшість серед шукачів роботи в столичній службі зайнятості – майже 80% – професійні фахівці.  

Майже 13 тисячам осіб торік київська міська служба зайнятості допомогла знайти роботу. Серед працевлаштованих, зокрема, і понад півтори тисячі представників соціально незахищених категорій населення.

Понад 53 тисячі громадян отримали профорієнтаційні послуги. Майже тисяча осіб проходили професійне навчання, 225 взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 9,1 тисячі осіб отримували допомогу по безробіттю, середній розмір якої у січні-грудні 2021 року становив 6 тис. грн.

Особливу увагу КМЦЗ приділяє налагодженню тісної співпраці із роботодавцями. На початку року роботодавці міста проінформували районні філії про наявність 7,7 тисяч вакансій. На одне вільне робоче місце в Києві претендує один безробітний.

Водночас, через невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції серед службовців та керівників на одну вакансію претендують 9 осіб. При цьому, найбільший попит у роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників, вчителів, вихователів, лікарів, інженерів, медсестер, водіїв автотранспортних засобів, трамваїв та тролейбусів. Тим часом, середній розмір заробітної плати у вакансіях збільшився із 8,6 тис. грн – торік до 10,7 тис. грн нині.

Нагадаємо, у Київському центрі зайнятості роз’яснили як безробітні зможуть отримати гроші для запуску власного бізнесу.

Фото: facebook