Члени делегації президента України порушили правила дипломатичного протоколу та етикету.

Нещодавно президент України Володомир Зеленський із офіційним візитом побував у Державі Катар, де вдалося підписати 13 важливих міждержавних документів і 2 комерційні контракти, які залучать в українську економіку мільярдні інвестиції.

Однак у поведінці делегації президента України під час візиту помітили декілька порушень правил дипломатичного протоколу та етикету. Про ці помилки на своїй Facebook-сторінці розповів колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

Роман Безсмертний показав світлину, опубліковану на сторінці Володимира Омеляна, та визначив дві кричущих помилки під час зустріці: державний прапор України лежить на підлозі й українська сторона демонструє взуття.

«У мусульманських державах категорично недопустимо:
1. Сидіти нога на ногу й демонструвати підошву свого взуття. Це вважається непристойним жестом та образою.
2. Не подавати й не брати документи лівою рукою. Ліва рука вважається брудною.

3. Якщо ви господар, то в жодному разі не запрошувати гостя пройти попереду себе», – пояснив колишній посол України в Білорусі.

На фотографії із зустрічі можна побачити, що ногу на ногу поклав голова Офісу президента Андрій Єрмак. Так само ноги тримав і керівник МЗС України Дмитро Кулеба. До слова, пізніше ця світлина зникла з сайту Офісу президента.

Експерти з регіону та протоколу арабських країн зазначають, що деяких помилок члени української делегації таки припустилися, але розійшлися в оцінці, наскільки вони є критичними.

Дипломатичні конфузи делегації президента прокоментувала експерт із диппротоколу та етикету Наталія Адаменко в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

«Немає дрібниць у протоколі. Немає дрібниць в етикеті. Коли я це говорю, то маю на увазі не тільки нашу щоденну поведінку, а й те, як ми себе проявляємо в ситуаціях подібного рівня. Тільки дрібницями на такому рівні можна щось дати зрозуміти тій чи тій стороні. Що хотіли висловити ті, хто сидів “ногу на ногу” перед шейхами, мені важко сказати. Навіть коли ми, виховані, йдемо в гості до когось, то ми маємо прилаштуватися до тих правил, які існують у тій чи тій родині. Якщо йдеться про Міжнародний дипломатичний протокол, то ніхто його не відміняв. Якщо ми обговорюємо, що не можна сидіти “нога на ногу” перед шейхами, то ми, відповідно, знаємо, що так не можна робити», – розповіла Наталія Адаменко.

Водночас пані Наталія наголосила, що на візитах такого рівня, згідно з дрес-кодом, чоловікам не можна бути у взутті коричневого кольору, черевики мають бути тільки чорними.

«Протокольна служба президента мала б подбати про ці моменти», – зазначила експерт із диппротоколу та етикету.

Фото: фейсбук