Йшлося про вакцину Pfizer-BioNtech, та у клініці Mediland заявили, що у них немає жодної вакцини.

Сьогодні українців сколихнули чутки, що у Києві в одній із приватних клінік “обраних” підпільно вакцинують від коронавірусу німецькою вакциною Pfizer-BioNtech. Перевірити інформацію вирушила до клініки знімальна група програми “Київ.Newsroom” телеканалу “Київ”.

Зокрема, йдеться про клініку Mediland на Лук’янівці у Шевченківському районі столиці. Як ми писали, один з блогерів повідомляв про те, що імунізація тут коштує від 1 до 3-х тисяч євро. При цьому у світі ніде офіційно немає вільного продажу вакцин – вони доставляються винятково партіями за угодою між країнами та фармкомпаніями.

Журналісти телеканалу “Київ” особисто навідалися до клініки, проте на момент їхнього візиту нікого з адміністрації медзакладу не виявилося. Був лише персонал. Ніхто з працівників клініки про вакцинацію не чув.

Адміністрація пішла вже додому, оскільки сьогодні скорочений день. 11 числа можете з 11-ї години приходити – вам нададуть відповіді на будь-які питання”, – сказала працівниця Mediland Анастасія Восколович.

По телефону програмі “Київ.Newsroom” у клініці повідомили, що у них немає жодних вакцин.

У нас немає вакцинації, вакцини також немає. Не проводиться вакцинація взагалі”, – сказали за телефонним номером медзакладу.

Ззаначимо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відреагував на цю інформацію та доручив Мінохорониздоров’я ма МВС перевірити, чи відповідає це дійсності, оскільки жоден із препаратів проти коронавірусу не зареєстрований в Україні.

Згодом міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів ТСН, що проведе перевірку медзакладів, аби виявити – чи є у них незаконно ввезені вакцини. Перевірка чекатиме і на “Меділенд”.

“Міністерство охорони здоров’я не давало ніяких дозволів. Якщо, уявімо собі таку ситуацію, така вакцина є – вона завезена контрабандою”, – сказав міністр. 

А президент Володимир Зеленський доручив СБУ та правоохоронним органам перевірити дані про незаконне ввезення вакцин до України. 

Якщо хтось справді додумався таємно та з порушенням закону ввезти вакцину для продажу, реакція має бути максимально жорсткою”, – написав президент у своєму Telegram-каналі.

Фото: телеканал “Київ”