Депутат від фракції «Слуга народу» переконує, що мета обшуків - лише бажання боротися з корупцією, але інші політики вважають інакше.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Леонід Ємець, депутат Київради, заявив, що історія з обшуками в департаментах та комунальних підприємствах КМДА має слугувати для того, щоб стати передумовою зміщення очільника столиці.

«Якщо ми говоримо на прямоту про те, що відбувається, то картина має такий вигляд: президент Володимир Зеленський, який, очевидно, для себе прийняв рішення, що він не буде виконувати свою обіцянку не балотуватися на наступний термін президентської кампанії, зараз визначає для себе основних суперників у цій майбутній кампанії. Визначає це через рейтинги. Відкриває рейтинг довіри й бачить, що це – Віталій Кличко. Видно, що ця історія готувалася спеціально для того, щоб створити картинку, незалежно від результатів – буде встановлена корупція чи справа буде закрита», – зазначив Леонід Ємець.

Натомість Андрій Вітренко, депутат Київради з фракції «Слуга народу» переконує, що в обшуках немає жодної політики – лише бажання правоохоронців боротися з корупцією.

«Були проведені слідчі дії – є факт, без оціночних та політичних суджень. Будемо чекати зараз на результати проведення цих слідчих дій. Після цього будемо їх оцінювати. Нульова толерантність до корупції – будь ласка, давайте також її виказувати, давайте сприяти проведенню слідства. Чому відразу починаються думки про якийсь тиск? Немає жодного тиску. Хто на кого тисне – я досі не зрозумів», – наголосив Андрій Вітренко.

Через масовіть і одночасність обшуків у киян виникає підозра, що це якась спланована акція. Про це сказав депутат Київради Валентин Мондриївський.

«Воно гарно для картинки, але за картинкою йде суть. І в цій сутності обманути киян не можна. Це підтверджують і результати цього “тижневого марафону” одночасних перевірок, обшуків та всього іншого. Кияни запитують: а де раніше все це було, чому так масово? І самі знаходять відповідь», – зазначив Валентин Мондриївський.

Нагадаємо, 12 травня, проводилися обшуки в офісах підрядних підприємств «Київміськсвітла»«Київавтодору», у приміщеннях КМДА та в будинку голови виконавчого комітету політичної партії УДАР Артура Палатного. 

Також 18 травня до будинку на вулиці Богдана Хмельницького, де проживає мер столиці Віталій Кличко, прибули озброєні і в повній екіпіровці правоохоронці. За словами міського голови, представники Служби безпеки повідомили, що прийшли не до нього, а до його сусідів.

Пізніше з’явилося відео, на якому Кличко спілкується з працівником СБУ вже не біля своєї квартири, а біля квартири сусідів, до яких буцімто й прийшли силовики. Правоохоронець запевняв міського голову, що до нього обшуки відношення не мають.

Фото: фейсбук