Мета списку ЮНЕСКО - зробити відомими унікальні об'єкти та захистити їх.

Про це розповів Олександр Ткаченко, мінстр культури та інформаційної політики України, в інтерв’ю для Reuters.

«Ми віримо, що включення Чорнобиля до списку спадщини ЮНЕСКО є першим і важливим кроком до того, щоб це чудове місце стало унікальним пунктом призначення, що цікавить усе людство. Важливість Чорнобильської зони лежить далеко за межами України. Йдеться не лише про вшанування пам’яті, а й про історію та права людей», – наголосив Олександр Ткаченко.

Водночас міністр пояснив, що перед надсиланням заявки до ООН щодо внесення до списку ЮНЕСКО певного об’єкта, цей об’єкт має бути включеним до національного списку культурної та історичної спадщини. Відтак, нещодавно Мінкульт вирішив включити до переліку таких об’єктів величезну радіолокаційну станцію, побудовану поблизу міста Чорнобиль у 1970-х.

Водночас обговорюється питання щодо розширення цього наміру на всю 30-кілометрову зону відчуження Чорнобиля.

Олександр Ткаченко також сподівається, що Чорнобиль, який вже став популярним місцем для шукачів пригод до пандемії коронавірусу, згодом знову буде заманювати відвідувачів.

У виданні Reuters зазначають, що більша частина території навколо покинутої АЕС – здичавіла місцина порожніх будівель, чагарників та каміння. Усі будівлі в Прип’яті – місті-привиді, де колись проживало 50 тисяч людей, які переважно працювали на станції, – потребують ремонту.

Фото: фейсбук