За його словами, охочих зробити фото біля «вождя» не було жодного.

Власник пам’ятника Володимиру Леніну, який сьогодні зранку демонтували біля станції метро «Почайна», розповів, що придбав його за 15 тисяч гривень. Про це у прямому включенні з місця події в ефірі програми «Київ NewsRoom» повідомив журналіст телеканалу «Київ». 

Ім’я власника статуї — Андрій Сізов. За його словами, Леніна він придбав ще влітку в Лубнах, заплативши 15 тисяч гривень (хоча просили 30 тисяч). Привізши пам’ятник до Києва, чоловік виставив його на продаж за 1 мільйон гривень, а потім вирішив заробити, продаючи перехожим можливість зробити фото та відео біля монументу. На його розчарування, за весь час, що пам’ятник стояв біля Почайни (майже тиждень), жоден киянин не захотів з ним сфотографуватися.

А свої мотиви до такої діяльності Cізов описує специфічно.

Андрій Сізов, власник Леніна

«Я займаюся філателією, ходжу на Головпочтамт, Хрещатик, 22. Ленін у цій зв’язці… я добиваюся, щоб Головпочтамт не продали у приватні руки, і тому Ленін — це як один з предметів боротьби за цю будівлю» — каже чоловік.

Пам’ятник, який сьогодні правоохоронці спільно з благоустроєм демонтували, був заввишки у 3 метри і важив 150 кілограмів; п’єдестал важив аж 3 тонни. Зараз його перевезли до Оболонського управління поліції — там кажуть, що після проведення слідчих дій, пам’ятник повернуть власнику.

Тим часом, у соцмережах поширюють фото пам’ятника перед демонтажем (зроблені безкоштовно).

За 20 гривень з радянським вождем можна було зробити селфі, а за 50 гривень – записати відео.

Скульптура з’явилася біля станції метро “Почайна” вже 20 листопада, але була накрита тканиною. Біля пам’ятника висів прайс-лист, в якому власник статуї заявляв, що вона відповідає закону “Про декомунізацію”, так як є антикваріатом і продається за один мільйон гривень.

Під час демонтажу скульптури за громадським порядком стежили поліцейські.

Тим часом київський райсуд заарештував Будинок профспілок та Жовтневий палац.

Фото: фейсбук