Комплекс було збудовано ще 1881 року.

На території комплексу «Пивоварня Карла Шульца» у Києві (проспект Голосіївський, 8, Голосіївський район), невідомі особи почали демонтаж однієї з будівель. Про це повідомляє ГО «Мапа Реновації» у Facebook.

За словами землезахисників, ініціаторами демонтажу порушено Державні будівельні норми, Правила благоустрою міста Києва; відсутні також МУО (містобудівні умови та обмеження) та погодження будівельних робіт від Міністерства культури (у межах зони охорони пам’ятки).

Руйнувати будівлю почали учора, 20 квітня, близько полудня.

«Будівля, частину якої вже демонтовано, є однією з двох житлових дореволюційних будинків, що входять до складу Пивоварні Карла Шульца (первісне використання: житлова функція)» — йдеться у повідомленні.

Активісти наголошують, що будівля має архітектурну та культурну цінність, і до демонтажних робіт «значною мірою зберегла свою автентичність»; її називають «цінним зразком забудови історичної місцевості Деміївки».

Комплекс знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста Києва, в охоронній зоні пам’ятки історії «Завод «Червоний Гумовик». Цільове призначення земельної ділянки — для експлуатації та обслуговування будівель і споруд. «Мапа реновації» повідомляє, що забудовник не має ані відповідного погодження Міністерства культури на проведення демонтажу, ані правовстановлюючого документу на користування земельною ділянкою.

Також земельна ділянка і досі не огороджена спеціальним захисним парканом, що є порушенням, тут же відсутній інформаційний стенд (паспорт об’єкту). А Київська міська рада не приймала рішень щодо передачі земельної ділянки для реконструкції існуючих будівель/нового капітального будівництва.

Редакція Kyiv Media звернулася до КМДА з запитом щодо законності демонтажних робіт за вказаною адресою і очікує відповіді.

Як ми повідомляли, кілька тижнів тому біля Центрального вокзалу у Києві знесли 120-річний будинок Уткіна, також намисне руйнування загрожує особняку Баккалинського на Іллєнка (колишній Мельникова).

Фото: Апостроф