В лютому будинок виключили з пам'ятників архітектури і виставили на продаж в OLX.

У столиці на проспекті Перемоги, 130/1 почали обгороджувати будівельним парканом 120-річну дачу з мезоніном. Про це повідомляє києвознавець та громадський активіст Кирило Степанець в Facebook.

За славами Кирила, особняк з 1998 року знаходився на обліку пам’яток архітектури. Проте у 2019 році об’єкт позбавили пам’яткоохоронного статусу. У лютому 2021 року дачу виставили на продаж на OLX.

Чоловік додає, що наразі по периметру дачі почали з’являтися перші стовпчики будівельного паркану і будинок може “повторити долю” будинку Уткіна.

“Коли це вже припиниться? Скільки місто будуть перетворювати на будівельний майданчик? На ранній стадії це ще можна припинити. Інакше повториться доля будинку Уткіна”, – йдеться в дописі.

Наразі на одному зі стовпів прикріпили припис власнику ділянки звернутися до Святошинської райадміністрації для пред’явлення дозвільних документів на встановлення паркану.

Згідно кадастровій карті, ділянка знаходиться в комунальній власності, проте вона вже виділена під будівництво і обслуговування будинків ринкової інфраструктури, а орендарем є компанія “Юпітер Фінанс”.

У коментарях під дописом користувачі зазначають, що власник компанії вже заявив, що дозволу на встановлення паркану у нього хоч поки і немає, але скоро буде і що він “може робити на цій землі, що захоче”.

Натомість очільник Департаменту міського благоустрою Тимур Ткаченко в коментарях зауважив, що роботи по встановленню огорожі вже зупиняли інспектори та якщо там немає землекористувача та не буде відповідного документу – паркан демонтують.

Нагадаємо, біля вокзалу у Києві знесли 120-річний «Будинок Уткіна» під будівництво апартаментів.

Фото: facebook