У КМКЛ №7 госпіталізовано 80 пацієнтів із COVID-19.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Олександр Щербина, головний лікар Київської міської клінічної лікарні №7, розповів, яка наразі ситуація в медзакладі з кількістю хворих на COVID-19.

«Станом на ранок 29 квітня в лікарні госпіталізовано 80 пацієнтів, із яких троє в реанімації. Наразі можемо говорити, кількість хворих на COVID-19 зменшилася. Наш ліжковий фонд розрахований на 223 місця, із яких 12 реанімаційних. Як бачите, заповненість зараз до 50%. Коли був спахал захворюваності, наша лікарня була заповнена на 100%. Водночас під час спалаху ми були змушені збільшити ліжковий фонд медзакладу. На початку цієї хвилі в лікарні було 170 COVID-ліжок, із яких 8 – реанімаційних. Довелося збільшити до 223 місць. Окрім цього, під час цієї хвилі наша лікарня була повінстю під’єднана до централізованої подачі кисню», – повідомив головний лікар КМКЛ №7.

Також Олександр Щербина пояснив, що кисень у лікарні використовується в залежності від тяжкості хворих.

«Якщо реанімація заповнена на 100%, то споживання кисню збільшується в декілька разів. Якщо тяжких хворих менше, то й подача кисню зменшується відповідно. Під час останнього спалаху COVID-19 ми заправляли близько 3,5 тонни кисню за півтори доби», – зазначив головний лікар КМКЛ №7.

Водночас Олександр Щербина розповів, що надалі робитимуть із тією кількістю ліжок, які під час останнього спалаху хвороби переобладнали під COVID-місця.

«Ці ліжка, які ми перепрофілювали з терапевтичних ліжок в COVID-місця, будуть знову функціонувати як терапевтичні, кардіологічні тощо. Однак це буде поступово. Наша лікарня зараз розглядає як один із напрямків подальшої роботи – пацієнти, які перехворіли на COVID-19 й отримали ускладнення. Скоріш за все, ми не будемо створювати спеціалізоване відділення, але виділимо під цих хворих ліжка», – розказав головний лікар КМКЛ №7.

Олександр Щербина також наголосив, що ця хвиля коронавірусу була найтяжчою як для пацієнтів, так і для медиків.

«Якщо ми порівняємо з минулими хвилями, то хворі не були такими тяжкими, як цього разу. Усі потребували постійного нагляду медиків та подачі кисню. Нами було прийняте рішення посилити бригади, щоб надавати більш якісну допомогу хворим. Ця хвиля, яка, сподіваюся, вже закінчується, була найтяжчою», – зазначив Олександр Щербина.

Головний лікар КМКЛ №7 порадив на Великодні свята утриматися від участі в будь-яких масових заходах, дотримуватися соціальної дистанції та обов’язково застосовувати індивідуальні засоби захисту – маски, рукавички, антисептики тощо.

Нагадаємо, Київ з 1 травня послаблює суворі карантинні обмеження. Що буде дозволено з початку травня – читайте тут.

Фото: фейсбук