Борг накопичувався протягом 7 років.

Киянину, перш ніж продати квартиру, довелося погасити борг із виплати аліментів на утримання власної дитини. Про це повідомляє Міністерство юстиції України в Facebook.

Виконавче провадження про стягнення аліментів перебувало у Дарницькому відділі державної виконавчої служби у місті Києві з грудня 2013 року.

Державний виконавець вніс неплатника до Єдиного реєстру боржників та виніс постанову про арешт майна боржника, оголошення заборони на його відчуження, постанову про арешт коштів боржника, щоб запобігти можливому відчуженню його майна.

«Відомості про обтяження майна, яке належить боржнику, були зареєстровані у відповідних Державних реєстрах. Тож, коли боржник вирішив реалізувати свою квартиру – спершу був змушений сплатити 275 592 грн заборгованості по аліментах, 137 796 грн штрафу та 27 559 грн виконавчого збору» — йдеться в повідомленні.

За даними Мін’юсту, з початку 2021 року стягнено 3,2 млрд грн аліментних платежів; з них 645,7 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень. Серед них, нагадаємо, позбавлення права виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Тим часом, в Мін’юсті уточнили, що автоматичне списання боргів з українців запрацює через місяць.

Фото: Фейсбук