Через зниження температури на вулиці, росте споживання електроенергії та кількість аварій. У Києві мали місце аварійні обмеження і незначні збої у графіку відключень у деяких районах.

Про це повідомив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко.
“Маємо розуміти, що ні генерація, ні мережі нині не в тому стані, щоб працювати без обмежень. І от зараз саме той час, коли у нас на країну є суттєвий дефіцит генерації. Кожна область отримує значні обмеження, економлять всі. І на ці вихідні багато де графіки були більш жорсткими”, – зазначив він.
Коваленко пояснив, що на свята в Києві не було відключень, бо було тепліше і не працювала промисловість.
“Багато питань: як сталося так, що на Новий рік світло було, а зараз знову відключення. Те, що на Новий рік ми не мали відключень – це результат зусиль енергетиків, які буквально тримали тимчасові схеми у робочому стані. Також була відключена низка виробничих потужностей в цілому по країні, більше електроенергії пішло на населення. Зараз ми маємо тримати баланс між населенням та бізнесом, так як без роботи останнього зупиниться економіка”, – розказав він.
Коваленко також повідомив, що ремонти енергосистеми не зупинялися під час свят і тривають зараз і закликав громадян економити електроенергію.
“Зараз на капітальному ремонті один блок на Рівненській АЕС. І що гірше – до них додаються ще й аварії. Я розумію, що без світла тяжко, особливо, коли на Новий рік воно було кілька діб безперервно. Але зараз ми маємо економити”, – наголосив він.
Як ми писали, на ранок 9 січня близько 200 тисяч домогосподарств в Києві були відключені від електроживлення.