Ігор Луценко вважає, що про руйнування печер давно знають і в Міністерстві культури, але чомусь мовчать.

Руйнування Ближніх печер у Києво-Печерській лаврі, про яке днями повідомив настоятель Павло, слід використати як привід для розірвання договору на їх користування УПЦ Московського патріархату. Про це написав у своєму Facebook активіст Ігор Луценко.

Луценко стверджує, що до аварійного стану печери були доведені в тому числі через дії настоятеля та його колег.

«Ці печери сам Павло разом з «братією» довели до цугундера, здійснивши поруч з ними купу нелегальних будівництв. З цих печер в «монастир» тече ніким не контрольований і ніколи не оподатковуваний потік грошей» — пише Луценко.

Також Луценко нагадує, що комплекс Києво-Печерська лавра — це заповідник, за станом якого слідкує також Міністерство культури.

«Заповідник — це державна структура, котрою керує Мінкульт, тобто міністр Олександр Ткаченко. У штаті заповіднику є спеціальна людина, фахівець, котра в режимі реального часу має моніторити стан печер. І регулярно звітувати про цей стан (…) Питання, чому про це мовчить мінкульт? Чи доповідали міністру його заступники про проблему? Якщо не доповіли, то чому? На кого вони працюють, на Росію чи на нас?» — вказує Луценко.

Відтак, Луценко вважає, що через руйнування печер необхідно розірвати договір про передачу УПЦ МП у безоплатне користування об’єктів Нижньої Лаври.

«… треба терміново рятувати печери, а для цього слід робити кроки у юридичній площині, рішенням уряду забирати печери з користування і володіння РПЦ, виділяти кошти і здійснювати порятнукові роботи» — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, настоятель Лаври Павло попросив грошей у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на проведення невідкладних протиаварійних робіт в Ближніх печерах комплексу. Зі слів настоятеля, ігнорування проблеми начебто може призвести до «непоправних втрат і людських жертв».

У Шмигаля начебто передали звернення Павла в Мінкульт, Мінекономіки, Мінфін та КМДА.

Тим часом, Кирилівську церкву на Подолі закрили для відвідувачів.

Фото: Фейсбук