Власників помешкання сусіди не бачили дуже давно.

Через аварійну ситуацію в одній із квартир у столичній багатоповерхівці без води залишилися усі мешканці будинку. Власників квартири, де стався прорив води, сусіди давно не бачили, тому довелося перекривати воду в під’їзді — йшлося в сюжеті «ТСН».

Як виявилося, уночі в одній з квартир на третьому поверсі стався прорив і затопило сусідів унизу. Над ранок приїхала аварійна бригада, але зайти в оселю, де сталася НП, аварійники не могли. Тому перекрили водопостачання до цілого будинку.

Поліцейські теж нічим допомогти не могли, бо для проникнення в приватне житло — потрібне відповідне рішення суду.

Мешканці будинку, в якому без води залишилося 60 квартир, розпочали пошуки господарів самотужки — шукали номери телефонів, контакти у соцмережах. Зрештою, знайшли ще одну квартиру власниці помешкання, де сталася аварійна ситуація.

Двері відчинив її брат, який пояснив, що сестра вже давно мешкає у Франції, а в тій квартирі — живе їхня інша сестра. З нею вдалося зв’язатися телефоном. Жінка повідомила, що перебуває у відрядженні в іншому місті та пообіцяла зв’язатися з ЖКГ самостійно. Коли ж їй пояснили, що ситуація критична, сказала, що на місце вже пішли її чоловік та син.

Як виявилося, поломка сталася в туалеті — прорвало підвідну трубу до унітазу. Там поставили заглушку і в усіх квартирах знову з’явилася вода.

Видання додає, що у таких ситуаціях є кілька варіантів вирішення. Якщо у квартирі встановлено сигналізацію, можна звернутися до служби охорони, яка повинна мати інформацію про господарів і можливість оперативно з ними зв’язатися. Або ж потрібно звернутися до представника керуючої компанії чи комунального підприємства, яке обслуговує будинок, скласти відповідні акти про затоплення та впродовж 3-5 днів подати колективний позов до суду. А далі — чекати або на рішення суду, або коли правоохоронці розшукають власників.

Бувають випадки, коли комунальники ламають замок і при свідках заходять до оселі, після чого усувають проблему та власним коштом ставлять інший замок. Однак, власник квартири потім може оскаржити такі дії в суді і вимагати компенсації.

А нещодавно на Троєщині поремонтували покрівлю у висотці, через яку заливало кілька поверхів.

Фото: скріншот