Для жінок існує ризик отримання невеликої пенсії і необхідності соціальної допомоги від держави.

Близько півмільйона українців з числа неофіційно працевлаштованих громадян вийдуть на пенсію на 1-5 років пізніше однолітків через брак необхідного страхового стажу. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна під час виступу на «Всеукраїнському форумі Україна 30».

За її словами, в Україні наразі поширюється неповна та неформальна зайнятість. Це позбавляє велику кількість людей піти на пенсію у встановлений вік.

Лазебна уточнила, що в Україні налічується близько 3,3 млн неформально зайнятих працівників. Ще 6,3 млн осіб з різних причин не вважаються робочою силою (в тому числі, студенти та пенсіонери). Ще 2,3 млн осіб зайняті «домашніми обов’язками» і фактично не беруть участі в ринку праці. З них 2 млн осіб — жінки.

«За нашими експертними підрахунками, пів мільйона людей не будуть мати тих необхідних одного-п’ять років, які дають їм право піти на пенсію у встановлений вік. І над цим ми працюємо. Ми напрацювали законопроект і відправили його на експертизу у Міжнародну організацію праці, і будемо рухати його далі, тому що чим більше людей залучено до системи соціального страхування, чим більше працює, тим більше вони мають право на гідну пенсію, тому це питання номер 1», – сказала чиновниця.

Очільниця Мінсоцполітики підкреслила, що якщо ситуація з офіційною зайнятістю не зміниться, то, згідно з даними Світового банку, до 20% українських пенсіонерів старше 65 років в майбутньому не будуть мати права на страхову пенсію і їм буде потрібна окрема соціальна допомога від держави.

«Це підсилює нерівність в суспільстві і створює ризики бідності серед людей похилого віку. Особливо це стосується жінок, які, як правило, отримують нижчу зарплату, але при цьому мають велику тривалість життя в порівнянні з чоловіками» — зазначила вона.

Як ми повідомляли, за даними Пенсійного фонду, кияни отримують найбільшу пенсію в Україні.

Фото: Фейсбук