Ікону «Смоленська Богородиця (Одигитрія)» намагалися вивезти у Флориду під виглядом кухонної дошки.

Про виявлення цінного артефакту, який хотіли вивезти з України, повідомила Київська митниця.

Ікону виявили у міжнародному поштовому відправленні з Дніпропетровщини до американського штату Флорида. За документами це була вживана кухонна дошка.

Однак під час митного контролю міжнародної посилки замість кухонного засобу митники виявили дерев’яну ікону з ознаками старовини розміром 360х450х22-27мм, з зображенням Богородиці з немовлям. При цьому свідоцтва на право вивезення цієї цінності митники не отримували.

«Як визначили експерти Національного музею історії України, виявлена святиня – ікона «Смоленська Богородиця (Одигитрія)». Написана іконописцем лівобережної України, вірогідно чернігівського осередку, в ХІХ столітті, і не дивлячись на пошкодження поверхні вогнем, має історичну та культурну цінність національного рівня значення. Рекомендована для музеїв історичного профілю та включення її до Музейного фонду України», – роз’яснили на митниці.

Виявлена ікона не рекомендована для вивезення за кордон (лише з метою експонування після проведення реставраційних робіт). Тож таким чином відправник намагався приховати ікону від митного контролю. А тому Київською митницею складено протокол за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Ікону вилучено.

Нагадаємо, раніше Київські митники вилучили на українсько-білоруському кордоні старовинні книгу та ікону.

Фото: Фейсбук