Що сьогодні відбувається з заробітною платою в Києві та регіоні, які професії найбільш затребувані, розказала експертка з працевлаштування Валентина Бардадим.

Про це вона розповіла програмі телеканалу «Київ» «Ранок по-київські».

На багатьох місцях роботи змінився формат заробітної плати. «Оскільки багато компаній зараз залишилося на дистанційному режимі, тепер основна частина заробітку часто залежить від результату праці. Тобто заробітна платня поділяється на основну ставку, часто мінімальну, а решта – це ніби бонуси за виконану роботу», – розповідає експертка.

В цілому зарплата за останні місяці знизилась, оскільки зменшився дохід компаній. Приблизно на 5-10% менше платять представникам робітничих професій. «Якщо в київському регіоні менеджерам з продажів в середньому раніше платили 25 тисяч гривень, зараз на 5-15% менше. І знову ж таки переводять все на бонусну систему. Раніше від відсотків в основному залежали продажі, то зараз й зарплатня всіх інших працівників», – говорить Валентина Бардадим.

А от у топ-менеджерів заробітна плата майже не змінилася. Управлінці цінуються, особливо в такий час, коли треба вміти мислити набагато вперед.

Щодо найбільш затребуваних професій, то через масовий перехід на онлайн-роботу зросло навантаження на провайдерів. Багато компаній хочуть автоматизувати свій документообіг та ін. Тому зараз виріс попит на системних адміністраторів й програмістів. Також залишаються в топі робочі професії – кур’єри, оператори кол-центрів, водії.

Фото: піксабей