Державне бюро розслідувань не встановило, хто перебував за кермом авто, яке ймовірно спричинило аварію.

Про це йдеться у відповіді ДБР на запит “Української правди”.

Вказано, що наразі у кримінальному провадженні проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані зокрема й на встановлення особи, яка перебувала за кермом автомобіля “Аудї” в момент дорожньо-транспортної пригоди.

Щодо проведених в рамках розслідування слідчих дій, у ДБР зазначають, що витребували важливі для кримінального провадження відомості від установ та закладів, допитали свідків, які перебували на місці дорожньо-транспортної пригоди, витребували відеозаписи руху транспортних засобів, на місці події вилучили матеріальні джерела криміналістично значимої інформації, та що було призначено відповідні судові експертизи.

У відповіді на попередній запит УП у жовтні в ДБР зазначали, що самого нардепа Трухіна слідчі планують допитати після проведення призначених експертиз та одержання висновків експертів. На нинішнє запитання, чи допитано Трухіна, в ДБР не відповіли, натякнувши, що слідчий не дав дозволу на розголошення такої інформації.

“У кримінальному провадженні допитано більше десяти свідків дорожньо-транспортної пригоди, яких вдалося встановити. Про підозру у вказаному кримінальному провадженні жодній особі не повідомлялося. У частині порушених питань щодо допиту окремих осіб та змісту їхніх показань інформуємо, що згідно статті 222 Кримінального процесуального кодексу України відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим”, – йдеться у відповіді.

Нагадаємо, ДТП з Трухіним сталася 23 серпня. В результаті аварії шестеро людей отримали ушкодження, серед яких двоє дітей, а також голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень. Останніх двох довелося оперувати.

За словами деяких свідків, перед поїздкою Трухін пив віскі в ресторані у Полтаві, звідки потім швидко повертався у Київ на урочисте засідання парламенту.

Після цієї ДТП українським ЗМІ невідомі особи пропонували гроші за видалення новин з Трухіним: близько 30 медіа «почистили» новинні стрічки.

Журналіст Бутусов за кілька днів після ДТП повідомив, що бачив записи камер відеоспостереження, і що може підтвердити, що Трухін був за кермом. Також він стверджує, що Трухін є одним зі спонсорів президентської партії «Слуга Народу».

Місцезнаходження Трухіна після аварії було невідоме: його колеги запевняли, що нардеп начебто не виходить на зв’язок, хоча той вже дав коментар медіа, де заявив про якихось «замовників». Водночас, анонімні Телеграм-канали, які пов’язують зі «слугами» пишуть, що Трухін переховувався в лікарні міста Хорол (Полтавська область). У Трухіна за декларацією сотні гектарів землі в Андріївці Хорольского району Полтавської області.

Фото: Фейсбук