Київська міська клінічна лікарня №1 вперше провела операцію з пересадки нирки.

Про це повідомили у програмі Київ.NewsRoomна телеканалі “Київ”.

Лікарі розповіли, що пацієнт, якому минулого тижня пересадили нирку в комунальній лікарні, почуває себе добре. Це перша така операція в міській лікарні після отримання ліцензії на трансплантацію, яку медики отримали торік.

Завдяки пересадці 22-річний киянин отримав шанс на повноцінне життя. Його власні нирки відмовили 13 років тому і весь цей час він перебував на гемодіалізі.

Знімальна група телеканалу “Київ” побувала у лікарні та поговорила з медиками, оскільки до самого пацієнта наразі не пускають – воно й не дивно, оскільки імунітет пацієнта ще ослаблений, до того ж діють карантинні обмеження у зв’язку із пандемією коронавірусу. Проте лікарі помічають покращення фізичного стану пацієнта, а особливого його емоційного стану.

“Післяопераційний період протікає відностно стабільно, тому що функція тільки-тільки пересадженої нирки лише починає відновлюватися. Як показало ультразвукове дослідження, до нирки йде кровопостачання… Нирка почала виводити сечу“, – кажуть лікарі.

Також додають, що пацієнт вже самостійно ходить та почав нормально харчуватися. Загалом очікують розвитку трансплантології в Україні, та поки рідні загиблих нелегко погоджуються на такий крок.

Зазначимо, врятувати життя 22-річному киянину та ще трьом людям вирішили рідні чоловіка, в якого сталась смерть мозку. Завдяки їх рішенню про донорство було пересаджено реципієнтам дві нирки, легені та серце.

Фото: Фейсбук