Комунальник зізнався, що після побаченого, необхідний час, щоб оговтатися.

Про це керівник місцевої ритуальної служби у Бучі Київської області Сергій Капличний повідомив у інтерв’ю “Вечірньому Києву”.

За його словами, станом на 23 квітня, знайдено 417 вбитих. “Когось знайшли в підвалі, когось просто за будинком у дворі – перераховувати можна довго та багато. Росіяни не жаліли нікого. Більшість людей розстріляли: у голову, у звʼязані руки-ноги, зблизька та здалеку», – наголосив Капличний.

Він зазначив, що на абсолютно всіх могилах – братських чи поодиноких поблизу будинків – проводиться ексгумація. Кожна смерть – злочин, тож судмедексперти мають чітко описати побачене. І вже потім тіло передають до ритуальників на поховання.

Капличний зауважив, що за день у бучанському морзі можуть ідентифікувати близько 15 тіл. В інших, більших моргах Київщини можуть ідентифікувати й понад 30.

«Щодо іноземних експертів, то сьогодні зафіксувати геноцид росіян щодо українців приїхали судмедексперти з Франції, Британії, Польщі та Литви. Усі вони працюють в різних моргах Київської області. Надалі усі висновки будуть використані в розслідувані воєнних злочинів росармії», – сказав керівник місцевої ритуальної служби у Бучі.

Він додав, що вбитих росіян у Бучі, ритуальники хоронять так саме у могилах, як і вбитих українців. Окремо Капличний зізнався, що в ритуальній службі працює лише рік. І до такого, як в Бучі, був зовсім не готовий.

«Після перепоховання всіх жертв у Бучі я звільняюся. Хоча, можливо, й передумаю… Втім, одне знаю точно – після побаченого мені знадобиться час, щоб відійти. Це занадто страшна сторінка нашого народу, після якої треба оговтатися. Бачити кожен день понівечені тіла невинних людей – непросто. Ще важче бачити, як собаки розносять в зубах частини тіл вбитих», – наголосив він.

Фото: ЗМІ