Член української делегації Олександр Чалий пояснив, що договір про гарантії безпеки – це можливий дипломатичний формат для "закінчення війни".

Про це він заявив на брифінгу після закінчення переговорів у Стамбулі, який транслював телемарафон “єдиних новин”.

“Це можливість відновити дипломатичними засобами територіальну цілісність і безпеку України”, – сказав він на брифінгу.

За його словами, ключова вимога майбутнього договору – чіткі юридично зобов’язальні гарантії безпеки України, що за своїм змістом і формою мають бути аналогічними до ст. 5 статуту НАТО.

“Тобто якщо Україна буде об’єктом будь-якої агресії, або будь-якого нападу, або будь-якої військової операції, ми маємо право протягом 3-х днів вимагати негайних консультацій. Якщо ж ці консультації не призведуть до дипломатичного розв’язання проблеми, країни-гаранти мають надати нам військову допомогу, озброєння. І навіть не виключаємо таке становище, як закриття повітряного простору над Україною”, – наголосив Чалий.

Необхідно, додав він, зробити все можливе, щоб відновити безпеку України, це ключова наша вимога. “Якщо нам вдасться закріпити ці ключові положення, а для нас це принципова вимога, то Україна буде в позиції, щоб фактично зафіксувати свій сьогоднішній статус позаблокової та без’ядерної держави у формі постійного нейтралітету, що історично зафіксовано у нашій декларації про суверенітет, яку було прийнято 16 липня 1990 року”, – підсумував він.

Фото: Фейсбук