Залізничний вокзал після чисенних повідомлень таки дозволив облаштувати пункт обігріву у своєму приміщенні. Раніше такий працював в окремій будівлі - за декілька десятків метрів від південного виходу.

Про це повідомили в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Наразі в Києві працює 33 пункти обігріву, 10 із яких – у цілодобовому режимі. Найбільш відвідувані  – біля вокзалів та ринків.

Знімальна група програми «Київ.NewsRoom» перевірила, як працюють зігріваючі пункти, зокрема побували в спецриміщенні Південного вокзалу, який облаштували нещодавно у відповідь на численні повідомлення. Цей теплопункт вважають найзатребуванішим – за добу його відвідує близько 200 людей.

«За клопотанням та ініціативою Солом’янської районої державної адміністрації та повної підтримки міської влади, було організовано звернення до керівництва Укрзалізниці. Безпосередньо, за допомогою керівництва Південого вокзалу було виділено приміщення в будівлі цього вокзалу для того, щоб обладнати пункт обігріву саме для безпритульних людей, які знаходяться на площі біля вокзалу», – розповіла Тетяна Лактіонова, директорка Терцентру соцобслуговування.

У пункті обігріву на Південному вокзалі є все необхідне для комфортного перебування в холодну пору року – обігрівачі, місця для відпочинку та чистенький санвузол. А ще там пропонують каву, чай та печиво – все, щоб люди якнайшвидше зігрілись.

Руслан Світлий, директор Департаменту соціальної політики КМДА, розповів, що основна мета пунктів обігріву – дати можливість людині не змерзнути на вулиці, а не жити в пункті, як багато хто говорить.

Знімальна група телеканалу «Київ» побувала й у Будинку соціального піклування на вул. Суздальській, на базі якого працює цілодобовий пункт обігріву.

Там, окрім їжі, напоїв та тепла, людям пропонують: настільні ігри, книги, а, якщо потрібно, забезпечать і теплими речами.

«На час карантину ми беремо всіх тих людей, хто до нас приходить. Ми не відмовляємо нікому. Кількість людей збільшується. Раніше в нас ночувало близько 50-70 осіб. Сьогодні вночі в нас було біля 100 осіб. Вони приїжають із вокзалів, із вулиць. Також уночі людей до нас привозить поліція», – розповіла Вікторія Селіверстова, заступниця директора Будинку соцпіклування.

Найбільше часу в цьому теплопункті проводять заробітчани.

За словами заступниці директора Будинку, люди приїхали в столицю влаштовуватися на роботу, а через локдаун не працює багато підприємств. Відтак – люди не мають коштів, щоб хоча б повернутися додому.

Також знімальна група телеканалу «Київ» побувала в пункті обігріву на Дарницькому вокзалі, який облаштували волонтери та місто.

«Ми розуміємо, що максимальне скупчення людей – це вокзал, базар і, мабуть, пункти прийому вториної сировини. Оскільки в Дарницькому районі знаходиться залізнична станція «Дарниця», ми підтримали ініціативу громадськості. Волонтери встановили намет, який був у них у наявності. Інша допомога була за Дарницькою адміністрацією», – зазначив Микола Калашник, перший заступник Дарницької РДА.

У цьому пункті обігріву люди отримують медичну допомогу та гарячі обіди.

Євген Полозюк, голова ГО «Нагодуй голодного» розповів, що кожного дня волонтери забирають із вулиці 5-10 людей, яким надають медичну допомогу та, за можливості, прилаштовують їх у притулки чи Будинок милосердя.

Пункти обігріву працюватимуть, доки середня добова температура стабільно не підвищиться.

Фото: скріншот