Презентовано проект бюджету міста Києва на 2021 рік.

Про це повідомив директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік на засіданні Колегії виконавчого органу міста.

Документ готувався з урахуванням викликів і ризиків, які впливають на розвиток економіки держави і міста, спричинених пандемією COVID-19, є збалансованим за джерелами та видатками, інформує КМДА.

Доходи бюджету міста плануються у сумі 59,2 млрд грн і, у порівнянні з очікуваним виконанням бюджету за 2020 рік, доходи зростуть на 1,3% (755,2 млн грн). Видатки бюджету міста Києва на 2021 рік плануються в обсязі 56,6 млрд грн. Також проектом передбачено погашення зобов’язань за зовнішніми та внутрішніми запозиченнями у сумі 2,7 млрд грн.

За його словами, проектом бюджету на 2021 рік передбачено зростання соціальних стандартів з урахуванням зміни мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Зокрема, фонд оплати праці працівників бюджетної сфери та комунального сектору збільшується на 26,3%.

«Зокрема, у структурі бюджету збільшується доля видатків на соціально-культурну сферу. Так, видатки на освіту складають 43% і плануються у сумі 24,1 млрд грн, або більше на 3,2 млрд грн, ніж у цьому році. Місто продовжує практику підтримки делегованих державою повноважень в частині загальної середньої освіти, добюджетовуючи видатки на заробітну плату педагогічним працівникам, які фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету. Проектом бюджету міста Києва передбачено збільшення фонду оплати праці цієї категорії працівників на суму 2,6 млрд грн», – зазначив Володимир Репік.

Важливою залишається підтримка малозахищених верств населення Києва. Тож у проекті бюджету на галузь «Соціальний захист та соціальне забезпечення» пропонується спрямувати 4,5 млрд грн.

«Важливою сферою, що забезпечує необхідні умови для функціонування господарського комплексу столиці та спрямована на задоволення суспільних потреб територіальної громади міста, є комунальне господарство. Це, насамперед, одна з його складових – сфера благоустрою міста. На наступний рік плануються видатки на цю сферу в обсязі 1,5 млрд грн. Одночасно з урахуванням соціальної складової проект бюджету міста Києва на 2021 рік передбачає і витрати на розвиток інфраструктури міста. На розвиток передбачено більше ніж 10 млрд грн. Зокрема, на будівництво та реконструкцію об’єктів планується 3,4 млрд грн. За рахунок цього ресурсу планується продовжити будівництво лінії метрополітену на житловий масив Виноградар, Подільського мостового переходу, технічне переоснащення СП «Завод «Енергія», будівництво та реконструкцію дошкільних та загальноосвітніх закладів», – розповів Володимир Репік.

Фото: КМДА