Роман Ратушний загинув під Ізюмом в тилу ворога під час нічної розвідки.

Загиблий київський активіст Роман Ратушний за час перебування на фронті намагався підвищувати рівень навичок, брався за виконання найскладніших завдань. Про це розповіла у своєму пості в Facebook журналістка Ольга Худецька, її пост також поширила мама Ратушного Світлана Поваляєва.

Як відомо, Ратушний починав свій бойовий шлях у столиці, коли була загроза оточення. Судячи з усього, він був учасником Тро.

На Київ якраз сунула русня, і Рома збирався вписатись в акції з зупинки танків. Потім він навчився літати коптером, почав працювати по північно-західній Київщині. Мощун, Горенка, Лютіж. Тут вони проводили аеророзвідку, працювали з бойовими підрозділами, неодноразово потрапляли під обстріли та постійно шукали можливостей набувати бойового досвіду” — пише вона.

Зі слів Худецької, Ратушний тривалий час був налаштований потрапити саме у 93 бригаду.

Поки ще не потрапив офіційно до 93-ї бригади, Рома іронізував: “офіційно ми – штаб оборони бювету”, хоча цей штаб оборони бювету ще й між іншим наловив купу дрг в Києві у співпраці з топовими підрозділами. Рома не лише не вихвалявся цим, але й наполягав – МАЛО, 50\50 успішних наводок, “ми двічі ловили НАБУшників, які намагались ловити диверсантів”. Одним словом – “дайте ще роботи” — додає Худецька.

Зі слів журналістки, Ратушний в тому числі причетний і до невдалої спроби втечі Медведчука з країни. Однак яким саме чином він доклався до цього, не уточнює.

Вона не заперечує, що Роман Ратушний шукав “де гарячіше” — про це кажуть і інші його колеги та знайомі.

Кістяк групи складався тоді з Х людей. “З них Y – це умовно шахіди”. Малось на увазі, що це люди готові на задачі будь-якого рівня небезпеки. Чи входить в їх число Рома – було годі й питати, він горів цим” — пише Худецька.

З її слів, на фронті Ратушному довелося побувати в тому числі і навідником трофейного танка.

Також вона відзначає своєрідне почуття гумору хлопця:

У документах з руського танчику Рома знайшов карту москви і ржав про неї – то вони для нас везли. = І ще Роминого почуття гумору: “треба було відремонтувати пікап, викрутка якраз в тєму, [рускій] старлєй Токарєв як знав, що вона мені треба. Знайшов в темряві його руку, ну схоже що його, і потиснув за поміч. Примирення з рускімі по холодноярівські))“.

Нагадаємо, про обставини загибелі Романа Ратушного відомо небагато. З допису Ратушного-старшого відомо, що загін його сина потрапив у засідку в тилу ворога під час нічної розвідки. Про загибель Романа декілька днів не повідомляли, аби не зірвати доправку тіла на контрольовану Україною територію.

5 липня Ратушному мало виповнитися 25 років.

Нагадаємо, прощатися з Романом Ратушним будуть у Києві 18 червня.

Фото: Фейсбук