Місцеві мешканці кілька днів блокували заїзд техніки на будівництво.

На Обсерваторній, 6 у Києві частково знесли останній будинок, який залишився від маєтку Барбана. Про це повідомляє у своєму Facebook один із активістів, Олег Симороз.

За його словами, забудовник почав знесення вночі.

«Попри обіцянки Шевченківської поліції про зупинення будівельних робіт на вул Обсерваторній, 6. Забудовник вночі о 5 ранку під прикриттям 30 тітушок загнав будівельну техніку та знищив будинок Барбана кінця ХІХ століття...» — пише він.

Часткове знесення підтвердили і в ГО «Мапа Реновації».

«На жаль, вкотре перемагає системне організоване зло за мовчазної підтримки міської влади» — йдеться в повідомленні.

Як повідомили в КМДА «Українській правді», адміністрація «розбирається в документах».

Як ми писали, за адресою Обсерваторна, 6, планується будівництво житлового будинку «з об’єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом». У переліку пам’яток Києва садиби Барбана наразі немає.

Відомо, що роботи на садибі веде ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень». За словами активістів, у компанії немає дозвільних документів на роботи.

Згідно з даними інформаційної системи Youcontrol, засновником компанії є ТОВ «Обсерваторний», а кінцевими бенефіціарами – засновники ТОВ «Обсерваторний», що було зареєстроване в 2012 році. Основним видом діяльності компанії є «Розробка будівельних проектів». Засновниками ТОВ «Обсерваторний» є Денис Шостак, Ярослав Горбик, Олександр Трахачев і Віктор Шустер. Ці ж громадяни є і кінцевими бенефіціарами цієї компанії.

Примітно, що в ЗМІ Віктора Шустера називають зведеним братом відомого телеведучого Савіка Шустера. В різний час він працював помічником народних депутатів Олега Шаблатович («Партія Регіонів», Верховна Рада VII скликання) і Максима Полякова (партія «Народний фронт», ВР VIII скликання).

Фото: Фейсбук