За цими даними, попиту на новобудови та «вторинку» в Києві майже немає, при цьому ціни зростають.

Національний банк проаналізував стан ринку нерухомості в Україні після початку повномаштбаного вторгнення. Результати дослідження оприлюднила прес-служба.

Поновлення операцій з купівлі-продажу житла поки не призвело до відродження ринкової активності, кажуть в НБУ.

За даними аналітиків, попиту на новобудови в Києві майже немає. У західних областях попит зменшився більш як на половину. Готові купувати нерухомість деякі інвестори зі значними заощадженнями й лише з суттєвими знижками.

Попит на житло на вторинному ринку в Україні теж зменшився більш ніж удвічі відносно жовтня 2021 року. Активність скоротилася в усіх областях України, на територіях близьких до зон бойових дій попиту майже немає. На заході країни зниження попиту найменше.

Київ Media

Забудовники відновили роботи менш ніж на половині житлових комплексів України. У Києві й області – на менш ніж на третині об’єктів. Добудовуватимуть зараз переважно ті об’єкти, що на фінальній стадії будівництва, або тих девелоперів, хто має запас коштів, зазначають в НБУ. Комерційних інвестицій у нове будівництво немає.

За підсумками першого місяця повномасштабної війни номінальні ціни на первинному ринку столиці майже не змінилися. Утім, уже у квітні, після звільнення північних областей, ситуація стабілізувалася. За даними НБУ, заявлені ціни на житло зростали в межах 5% на місяць, це «значно швидше, ніж за нормальних умов».

На думку аналітиків, забудовники підвищують вартість нового житла, щоб «підігнати» ціни під девальвацію гривні, інфляцію та зростання собівартості будівництва.

На вторинному ринку теж ціни зростають. У деяких областях (наприклад, у Львівській) – через віддаленість від кордонів із росією. В інших – через значні руйнації та скорочення пропозиції житла (наприклад, у Сумській).

Ринок оренди швидше пристосовується до нових умов, кажуть в НБУ. Попит на оренду в Києві станом на кінець травня зменшився приблизно вдвічі проти рівня до початку повномасштабного вторгнення. Ціна оренди, відповідно, у середньому зменшилася майже на 40%.

Як ми писали, купівлю та продаж нерухомості в Україні відновили на початку травня.

Фото: НБУ