Комісія Київради відклала розгляд цього питання.

Комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин вирішила створити робочу групу, яка дослідить знесення будинку Уткіна в Києві. Результати її роботи стануть відомі за місяць, і невідомо, чи встигне забудовник побудуватися за цей час — про це пише у Facebook депутатка Київради Ксенія Семенова.

Нагадаємо, сьогодні комісія мала розглянути проект рішення про звернення Київради до Господарського суду Києва з заявою про арешт земельної ділянки, на якій раніше стояв будинок (вул. Симона Петлюри, 29).

Компанію ТОВ «Приват», що орендує земельну ділянку на Петлюри, 29, на засіданні комісії представляв адвокат Євгеній Степанюк. За його словами, перед початком робіт компанія начебто проводила експертизи, які встановили, що «будинок підлягає знесенню до фундаменту». Знесення і демонтаж будинку адвокат трактує як «підготовчі роботи» перед реконструкцією.

«Демонтаж був здійснений до фундаменту. Будівля не знищена! Це передбачено законодавством, що фундамент залишився, і це передбачає реконструкцію (…) Оскільки будівля не знищена, а частково демонтована до фундаменту, проект рішення грубо суперечить нормам законодавства» — стверджує Степанюк.

В результаті під час голосування проект рішення про врегулювання майнових відносин з орендарем ділянки ухвалити не вдалося — його підтримали лише 10 депутатів земельної комісії, 5 утрималися. Було ухвалене рішення про створення робочої групи, яке підтримали 12 депутатів.

Головою робочої групи призначили депутатку від «Голосу» Зою Ярош. В 15-денний термін протокол робочої групи має бути поданий на чергове засідання комісії.

Як ми повідомляли, суд відмовився скасувати припис про призупинення будівництва ЖК Вавриша на Подолі через виявлені порушення.

Фото: Українська правда