Деякі країни вже скасували авіасполучення з Альбіоном.

Аеропорти «Бориспіль» та «Київ» продовжують приймати рейси з Великої Британії, попри чутки про можливу заборону. У цьому переконалися журналісти програми «Київ NewsRoom» телеканалу «Київ».

Знімальна група телеканалу «Київ» зустріла українців, які прибули рейсом з Лондона. Наші співвітчизники повідомили, що не встигли відчути на собі обмеження, введенні у Британії через новий штам COVID-19, але переживають, аби рейси між країнами не скасували.

«В звичному режимі, ніяких проблем не існує. Тобто зайшли, перевірили, пройшли контроль, все. Як і в нас в Україні – температуру зміряли, все. Ніяких проблем немає щодо пересувань в магазинах, ринки працюють, фірми працюють, все працює» – розповіли пасажири рейсу.

«Обмеження сильні, ввели четвертий рівень ізоляції, який раніше не вводили. Тепер не можна їздити до родини на Різдво, що здивувало всіх. У всіх змінилися плани» – кажуть наші співвітчизники.

Тим часом в Україні уже зафіксовані перші випадки захворювання на новий, «британський» штам коронавірусу. Але ідентифікувати його у нас практично неможливо – кажуть лікарі.

«У першу чергу варто зазначити, що мутація вірусу відбувається природним чином, і цей вірус природно мутуватиме дуже активно — точно так само, як вірус гепатиту С або гриппу, бо він містить тільки одну РНК, це один носій генетичного матеріалу.

Один з таких прикладів — мій пацієнт Микола. Він заробітчанин, їздить з України до Чехії й назад. І він уже перехворів на новий штам, про який заявила Велика Британія. Коли йшлося про верифікацію цього, то Україна не має можливості ідентифікувати цей вірус у масовому тестуванні. Але люди, у яких є страховка в країнах ЄС, можуть визначити вже мутований вірус. І таким чином мені вдалося підтвердити, що на Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом вірусу», — розповів інфекціоніст Віктор Петров в ефірі каналу «Україна 24».

Нагадаємо, кілька днів тому у Великій Британії заявили про розповсюдження нового штаму коронавірусу, який передається значно швидше від відомих раніше.

Фото: pixabay